Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

MIKROŚWIAT – wystawa czasowa w Centrum Nauki Kopernik

Data wydarzenia: 5.11.2014-30.8.2015

Milimetrowy wirek potrafi niemal bez końca regenerować swój organizm. Znana wszystkim muszka owocowa posiada ten sam gen hamujący rozwój nowotworów co człowiek. Mierzący pięć setnych milimetra niesporczak jest w stanie przeżyć w temperaturze od zera absolutnego do +150 stopni Celsjusza, przetrwać w całkowitej próżni, kwasie siarkowym i czystym dwutlenku węgla. W tajemniczym mikroświecie żyją superbohaterowie!

„Mikroświat” to wystawa otwierająca drzwi do ich fascynującego uniwersum. Na unikatowych zdjęciach i filmach, wykonanych przy użyciu najnowocześniejszych mikroskopów zobaczymy małe organizmy, powiększone 500, 1000, 2000, a nawet 10 000 razy. Odkryjemy urządzenia i metody, pozwalające zobaczyć to, co niewidoczne. Przyjrzymy się oku muchy, pyłkowi akacji, strukturze kory, poznamy sekrety życia dafni i małżoraczka.

Obejrzymy organizmy tak małe, że w uchu igły zmieściłby się ich milion. Samodzielnie dobierzemy próbki, skonstruujemy optymalny dla siebie mikroskop, przeanalizujemy budowę własnej skóry, paznokcia, włosa. Po takich doświadczeniach będziemy patrzeć na świat uważniej, bardziej wnikliwie, z większym zrozumieniem. Jeśli nawet przez chwilę poczujemy się nienaturalnie duzi – wystarczy zmienić skalę. Z perspektywy wszechświata wyglądamy jak wirek, muszka owocowa czy niesporczak.
Wystawa dostępna w Centrum Nauki Kopernik od 5 listopada 2014 r. do 30 sierpnia 2015 r.
Wstęp w ramach biletu do Kopernika.
 

Data publikacji: 29.10.2014

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Organizatorzy

Centrum Nauki Kopernik

katarzyna.nowicka@kopernik.org.pl

Galeria

MIKROŚWIAT – WYSTAWA CZASOWA W KOPERNIKU
MIKROŚWIAT – WYSTAWA CZASOWA W KOPERNIKU
MIKROŚWIAT – WYSTAWA CZASOWA W KOPERNIKU

Pliki do ściągnięcia!

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter