Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Zima w Mieście: MIASTOMANIA

Data wydarzenia: 19-23.1.2015

Czym miasto może zaskoczyć małych mieszczuchów? Czy ma swoje sekrety i nieodkryte uroki? W czasie MIASTOMANII przyjrzymy się miastu z różnych perspektyw, poddamy je eksperymentom, spróbujemy odczytać, co do nas mówi, jakie odgłosy wydaje, jak wygląda uliczna moda oraz jakie pojazdy i maszyny wykorzystuje współczesne miasto. Wrócimy do jego historii i ważnych postaci. Ciekawi jesteśmy co uda nam się stworzyć? Jaki kształt i rozmiar przybierze nasze miasto? Czy będzie to trójwymiarowe miasto? Jakie będą panowały w nim prawa i zasady? Ważnym elementem będą twórcze narzędzia i nietypowe materiały, bo nasze miasto musi mieć wymiar artystyczny.

W programie: warsztaty druku fragmentów miasta w 3D; warsztaty machania YOYO; kakofonia miejskich dźwięków; Akademia Sztuk i Sportów Walki; Sztuka ulicy, czyli street art i graffiti, „wstęp” do malarstwa, warsztaty kaligrafii, warsztaty architektoniczne, miejskie zagadki, legendy i rzemiosło, Mali Einsteini: SIMS 4D, czyli zostań burmistrzem i stwórz zasady i prawa w mieście marzeń.

Miasto w budowie, 19 stycznia (poniedziałek)
By w ogóle można było mówić o mieście najpierw trzeba je zaprojektować i zbudować. Zaczniemy od wizyty na placu budowy i warsztatu od „Ciszy do dźwięku”. Zbudujemy fantastyczne wieżowce i drapacze chmur. Ulice wypełni ruch, a nawet uliczny korek. Dziś możemy snuć domysły, jak będą wyglądały miejskie pojazdy. Postaramy się pamiętać o zieleni i miejskich sportach w Akademii Sztuk i Sportów Walki. Specjalne zadanie i zaproszenie mają dla nas Was Mali Einsteini. Hasło to SIMS 4D, czyli zostań burmistrzem! Okazuje się, że grupa żelowych misiów potrzebuje burmistrza! Ktoś w końcu musi pokazać im jak żyć w wielkiej aglomeracji! Czy będziecie w stanie zapanować nad nimi i stworzyć ład i porządek w żelkowej krainie?

Kakofonia miejskich dźwięków, 20 stycznia (wtorek)
Czy cisza w mieście jest możliwa? I skąd bierze się muzyka, na którą co dzień natrafiamy? Podczas warsztatu „Miasto puszcza” spróbujemy nauczyć się słuchania dźwięków w pomieszczeniu, na dworze i w słuchawkach. Stworzymy eksperymentalne domki na nitkach, czyli miejskie „mobile” poruszane dźwiękiem wiatru. Prawdziwa gratka szykuje się dla miłośników YOYO i dla tych, którzy chcieliby się nauczyć machać YOYO. Na zajęciach malarskich powstanie Noc w mieście, czyli światła miasta i kolorowe neony. Animatorzy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zwrócą uwagę na sztukę ulicy warsztatem „Na ulicę patrz!”. W przestrzeni miejskiej poszukamy niewielkich, ukrytych i ledwo zauważalnych prac. Dowiemy się jak je nazywać, jakimi technikami zostały wykonane oraz zrealizujemy własne pomysły na sztukę uliczną.

Miasto mówi, 21 stycznia (środa)
Miasto pełne liter, słów, nazw ulic, plakatów i reklam. Co tak naprawdę chce nam powiedzieć miasto? Jakie sygnały do nas wysyła i czy na pewno właściwie je odczytujemy? Tego dnia spróbujemy odczarować miejską mowę. Zaczniemy od historyjek i miejskich legend, by spróbować zabawić się grą słów i obrazów. W pracowni reklamy zaprojektujemy i wykonamy niezwykłe logo. Zastanowimy się jak stworzyć logo uśmiechu, strachu i „poważne” logo. W technice kolażu z wykorzystaniem starych gazet powstanie uliczny plakat. Podejmiemy poważną próbę stworzenia szklanej mozaiki z kolorowych szkiełek witrażowych. Do aktywności w mieście zachęcać będzie Akademia Sztuk i Sportów Walki.

Tajemnice miasta/Miasto zagadka, 22 stycznia (czwartek)
To będzie spotkanie z niepospolitym miastem. Miastem skrywającym niezwykłe tajemnice, niebanalne historie i zagadkowe postacie. Miastem, które budowane było wiele razy, o którym krążą niesamowite, baśniowe podania, w którym można odnaleźć miejsca fantastyczne. W przestrzennym labiryncie spróbujemy odkryć postaci z bajek, a na drukarce 3D wydrukować fragmenty miasta i porozmawiać o tej zagadkowej technice przyszłości. Będą też gry i zabawy miejskie oraz tajemnicze budowle z masy solnej.

Sztuka ulicy, 23 stycznia (piątek)
Sztuka ulicy ma ważną funkcję, zwykle dąży do uwypuklania charakterystycznych cech miejskiej przestrzeni. Nas będzie interesowała w kontekście graffiti i ulicznego stroju. Zaprojektujemy i wykonany art recyklingowe stroje z gazet i szarych papierów. Oddamy się sztuce graffiti i malowania flamastrami. Stworzymy „słowo” w trójwymiarze. Zaprosimy Was także do doskonalenia machania YOYO i na drugą część warsztatów Miasto puszcza.
O 14.30 przygotujemy specjalny pokaz dla rodziców, gdzie zaprezentujemy nasze miasto i umiejętności, które udało Wam się nabyć.

Termin: 19 - 23 stycznia (poniedziałek-piątek), godz. 7.30-10.00 i godz. 15.00-17.00

Uczestnicy: dzieci w wieku 6-12 lat. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji można znaleźć

tutaj

.

Data publikacji: 09.01.2015

Źródło: www.zacisze.waw.pl

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa, Blokowa 1

Organizatorzy

Dom Kultury Zacisze

 Dojazd: 190, 805, 718, 738 przystanek Tużycka, 512 przystanek Kościeliska, 527 przystanek Młodzieńcza.

DOM KULTURY „ZACISZE” W DZIELNICY TARGÓWEK M.ST.WARSZAWY
ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa
tel. 22 679 84 69, fax 22 743 87 10
www.zacisze.waw.pl
pr@zacisze.waw.pl
sekretariat@zacisze.waw.pl

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter