Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Koncert zespołu Świetliki i podsumowanie 23 OTP Autoportret Jesienny - Krotoszyn 2014

Data wydarzenia: 24.1.2015

23 Ogólnopolski Turniej Poetycki Autoportret Jesienny Krotoszyn 2014 już powoli przechodzi do historii. Znany jest już werdykt jury i pozostało jeszcze wręczenie nagród i wyróżnień. Podsumowaniu turnieju towarzyszył będzie koncert zespołu Świetliki.

W tym roku na konkurs zostało nadesłanych 210 zestawów wierszy. Jury, w skład którego weszli: przewodniczący - Maciej Woźniak oraz Adam Wiedemann i Paweł W. Płócienniczak po zapoznaniu się z wszystkimi wierszami w poniedziałek 5 stycznia 2015 r. ogłosiło werdykt i znajduje się on na stronie Organizatora.

W sobotę 24 stycznia 2015 r. o godz. 18.00 w Galerii Refektarz odbędzie się biesiada poetycka dla nagrodzonych i wyróżnionych uczestników turnieju natomiast o godz. 19.30 w Kinie 3D Przedwiośnie rozpocznie się koncert zespołu Świetliki na który gorąco wszystkich zapraszamy. Bilety na koncert w cenie 30 PLN można nabyć w kasie Kina 3D Przedwiośnie, w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury oraz on-line na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl

Tuż po koncercie na scenie kina laureatom turnieju jury wręczy nagrody i wyróżnienia.

----------------------------

Zespół Świetliki powstał w październiku 1992 roku w Krakowie. Zadebiutował w grudniu tegoż roku na spotkaniu poetów Na Głos, za pierwszych słuchaczy mając m.in. Czesława Miłosza i Wisławę Szymborską. W 1995 roku Świetliki nagrały dla niezależnej wytwórni Music Corner, swój pierwszy album pt. Ogród Koncentracyjny. Płyta wzbudziła duże zainteresowanie zarówno mediów jak i publiczności. W rezultacie czego w następnym roku zespół został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu opolskim, gdzie zagrał na żywo przed całą Polską. Grupa ugruntowała swoją pozycję, wydając w listopadzie 1996 roku drugą płytę pt. Cacy Cacy Fleischmaschine - nominowaną do nagrody Fryderyka'96 w kategoriach: muzyka alternatywna i piosenka poetycka. Kolejna płyta - Perły przed wieprze - ukazała się w czerwcu 1999 roku, została bardzo dobrze przyjęta przez publiczność i prasę. W nagraniach wziął udział Mateusz Pospieszalski. Rok 2001 to data powstania kolejnej płyty pt. Złe Misie, w której nagraniu gościnnie wzięli udział Kasia Nosowska oraz Lech Janerka.

W roku 2005 zespół wydał kolejną płytę Las Putas Melancólitas, na której jako pełnoprawny członek zespołu wystąpił Bogusław Linda. Utwór z tego albumu pt. Filandia, wykonywany wspólnie z kwartetem smyczkowym Grupą MoCarta, gościł przez 30 tygodni na liście przebojów Programu 3, utrzymując przez 3 tygodnie 3 lokatę.

"Sromota" to szósty album zespołu nagrany/wydany po ośmiu latach przerwy albo jak kto woli, mentalno-spirytualnych wakacji. Zawiera 36 utworów trwających łącznie około 130 minut na trzech płytach CD.

Przez lata swego istnienia grupa utrwaliła swój własny, niepowtarzalny styl muzyczny, grając koncerty w całej Polsce i zapisując się na dobre w świadomości wielu słuchaczy. Marcin Świetlicki, to nie tylko wokalista zespołu, a jednak przede wszystkim poeta, wyśpiewujący własne wiersze, zdobywca wielu nagród literackich w tym m.in. Nagrody Kościelskich czy Nagrody Literackiej Gdynia.

Data publikacji: 13.01.2015

Źródło: oficjalna strona Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: wielkopolskie
Krotoszyn, Al. Powstańców Wielkopolskich 18

Organizatorzy

Krotoszyński Ośrodek Kultury

KOK / Galeria Refektarz - Beata Ulbrych, kom. 509 282 972

Galeria

Koncert zespołu Świetliki i podsumowanie 23 OTP Autoportret Jesienny - Krotoszyn 2014
Koncert zespołu Świetliki i podsumowanie 23 OTP Autoportret Jesienny - Krotoszyn 2014
Koncert zespołu Świetliki i podsumowanie 23 OTP Autoportret Jesienny - Krotoszyn 2014
Koncert zespołu Świetliki i podsumowanie 23 OTP Autoportret Jesienny - Krotoszyn 2014
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter