Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska - międzypokoleniowe warsztaty projektowania

Data wydarzenia: 28.4-24.6.2015

Masz 60 lat lub więcej i chcesz stać się aktywnym twórcą?

A może jesteś młodym pasjonatem architektury i wzornictwa?

Uważasz, że design i miasto powinny być przyjazne seniorom?
 
Przyjdź na warsztaty międzypokoleniowe projektowania przestrzeni i przedmiotu "Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska" i odkryj z nami Skarpę Warszawską.
 
 Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 

 „Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska” to cykl bezpłatnych warsztatów Fundacji Culture Shock z dziedziny urbanistyki i designu skierowanych do międzypokoleniowej grupy odbiorców, obejmującej osoby w wieku 18­-35 lat oraz 60+, zainteresowanej wzornictwem, architekturą oraz działaniami w przestrzeni publicznej. Ich celem jest zintegrowanie dwóch pokoleń mieszkańców Warszawy i wypracowanie wspólnego spojrzenia na miasto.

PRZEDMIOT BADAŃ

Za materię działań warsztatowych obrana zostanie Skarpa Warszawska. Ten pas zieleni, ciągnący się wzdłuż Wisły niemal przez całe miasto, najczęściej nieistniejący w świadomości warszawiaków jako spójny obszar, na kilka tygodni stanie się terenem badań, analiz i prac projektowych. Uczestnicy skupią się na największych wartościach Skarpy, a także na problemach w jej użytkowaniu, widzianych zwłaszcza z perspektywy seniorów. Zwrócą szczególną uwagę na trudności i bariery, które nierzadko uniemożliwiają odkrywanie miasta.

PROJEKTOWANIE PRZESTRZENI I PRZEDMIOTU

Bazując na zdobytej w trakcie warsztatów wiedzy i czerpiąc z doświadczeń i umiejętności współuczestników, zespoły zaprojektują przedmiot użytkowy promujący Skarpę Warszawską oraz zaproponują rozwiązania modyfikujące przestrzeń publiczną wybranego fragmentu Skarpy, w oparciu o historię tego terenu i jego walory kulturalne.

Uczestnicy będą pracować w kilku międzypokoleniowych grupach przy wsparciu specjalistów z dziedziny architektury i projektowania, a także znawców i miłośników Warszawy.

GDZIE I KIEDY?

Do wyboru dwa cykle warsztatów:

Projektowanie przestrzeni publicznej: Centralna Biblioteka Rolnicza, ul. Krakowskie Przedmieście 66, 6 spotkań co tydzień, w każdy wtorek, start 28.04.2015 o godz. 17:00

Projektowanie przedmiotu: Domek Fiński PM na trawie, ul. Jazdów 3/12, 6 spotkań co tydzień, w każdą środę, start 20.05.2015 o godz. 17:00

ZGŁOŚ SIĘ NA WARSZTATY

Wypełnij formularz na http://laboratoriummiasta.evenea.pl/ lub pobierz formularz na www.cultureshock.pl/laboratoriummiasta/ i prześlij go na ada@cultureshock.pl

CHCESZ DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ?

Napisz: ada@cultureshock.pl Zadzwoń: 661 122 614, 22 621 89, Odwiedź stronę projektu 

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Patron: Radio Kampus

Partnerzy: Centralna Biblioteka Rolnicza, Otwarty Jazdów, Państwomiasto

Data publikacji: 09.04.2015

Źródło: Oficjalna strona Fundacji Culture Shock

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: mazowieckie
Warszawa

Galeria

Laboratorium miasta: Skarpa Warszawska - międzypokoleniowe warsztaty projektowania
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter