Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Kalendarz

42 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej

Data wydarzenia: 12-25.7.2015

 Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej odbywa się w Kielcach nieprzerwanie od roku 1974. Organizowany jest przez Chorągiew Kielecką Związku Harcerstwa Polskiego. Jest to wydarzenie otwarte, biorą w nim udział również dzieci i młodzież spoza ZHP, ma charakter międzynarodowy – co roku przyjeżdżają tu zespoły z całego świata. W festiwalu co roku bierze udział około 2000 dzieci i młodzieży, wydarzenie trwa dwa tygodnie.

Misją festiwalu jest umożliwienie dzieciom i młodzieży szkolnej uczestnictwa w szeroko rozumianej kulturze. Tym, co czyni go wyjątkowym, jest jego forma: zakłada ona nie tylko prezentację swojego dorobku artystycznego, ale również uczestnictwo w prowadzonych przez profesjonalistów warsztatach, co nieraz bywa ciężką, ale owocną pracą. Przeżywanie tej przygody wspólnie z rówieśnikami owocuje wieloletnimi przyjaźniami, tworzy niepowtarzalny festiwalowy klimat.


Najważniejszymi momentami Festiwalu są koncerty na kieleckiej Kadzielni. Każdy z nich jest niezapomnianym przeżyciem, uczestnictwo w nim – marzeniem każdego młodego artysty. Na jednym z ciekawszych tego typu obiektów w Polsce co roku odbywają się dwa koncerty: przygotowany przez młodych świętokrzyskich artystów „Gospodarze Gościom” i końcowy Koncert Galowy Laureatów.

Oprócz tego przez cały czas trwania festiwalu funkcjonuje scena na kieleckim rynku, gdzie podczas codziennych koncertów Kielczanie mają możliwość poznać uczestników. Odbywają się tam również koncerty tematyczne: poświęcone folklorowi poszczególnych krajów, czy też będące okazją do wspólnego, rodzinnego śpiewu.


Festiwal cały czas się rozwija, zyskuje nowe moduły. W ciągu kilku ostatnich lat stałą częścią programu zostały: Młody Film (konkurs filmowy i warsztaty), Design się Kręci (warsztaty projektowania dla dzieci) czy Młodzi Dobrze Rockujący (moduł dla młodych zespołów rockowych). Każda kolejna edycja to nowe pomysły i rzesza młodych ludzi zaangażowani w Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej!

Data publikacji: 06.07.2015

Źródło:

Podziel się:  

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Miejsce wydarzenia


województwo: świętokrzyskie
Kielce

Organizatorzy

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka

ul. Pańska 1a

25-811 Kielce

tel./fax 41-34-465-55

kielecka@zhp.pl

biuro@festiwal-kielce.zhp.pl

 

 

 

 

 

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter