Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkursy

Finał konkursu "Mapa Kultury w Ulicznych Koneksjach"

Data publikacji: 07.12.2012

W niedzielę, 9 grudnia o godzinie 11:00 zapraszamy do wysłuchania audycji Uliczne Koneksje w radiowej Trójce. W programie zostaną zaprezentowane reportaże laureatów konkursu „Mapa Kultury w Ulicznych Koneksjach”.

Ideą portalu Mapa Kultury  jest promowanie kultury lokalnej opisywanej przez użytkowników. Mapa Kultury jest również platformą wspierania dziennikarstwa społecznego i prezentacji instytucji i organizacji kultury.


Uliczne Koneksje to autorska audycja Agnieszki Obszańskiej i Hirka Wrony, którzy w programie udzielają głosu słuchaczom i dają szansę na spotkanie z: hip-hopem, street-artem, graffiti, breakdancem, współczesną elektroniką. Zawsze opatrzone znakiem: Made in Poland.


Konkurs „Mapa Kultury w Ulicznych Koneksjach” był skierowany do wszystkich, którzy w otaczającej rzeczywistości potrafili usłyszeć i uwiecznić dźwięki, historie, opowieści związane z kulturą lokalną. Nadesłane materiały pokazały, że w terenie wiele się dzieje: wszędzie można spotkać wyjątkowego człowieka, uczestniczyć w nietypowym wydarzeniu, odnaleźć ciekawe miejsce.

Agnieszka Obszańska: Uczestnicy konkursu nie mieli łatwego zadania. Na co dzień myślimy raczej obrazami, a nie dźwiękami więc każdy, kto próbuje się zmierzyć z tą materią - eksperymentuje. Tym bardziej zaskoczyła nas ilość materiałów dźwiękowych, które do nas przyszły i ich poziom. Pojawiły się przeróżne formy: mini-reportaże, felietony, relacje, ale też eksperymentalne, bardziej abstrakcyjne realizacje. Z trudem wybraliśmy osiem najlepszych materiałów- każdy z nich to inna próba zmierzenia się z formą i konkretną historią. Wnioski? Proste...jest z kim i nad czym pracować dalej! A my nieustannie namawiamy wszystkich do wejścia w fascynujący świat słuchania i przetwarzania dźwięków!


Hirek Wrona o efektach konkursu: „Kilkadziesiąt dźwiękowych prac pokazało, że dziennikarstwo społeczne rozwija się w Polsce i to bardzo szybko. Z pewnością pomaga w tym internet. Wielu uczestników przysłało profesjonalne minireportaże, relacje i felietony. Niektóre zabawne, inne wzruszające. Wszystkie jednak pełne emocji i zaangażowania. Ba! Niektóre robione na telefonach komórkowych!”


Reportaże laureatów: Soni Lysko, Pawła Podsiadlika, Pawła Szypuły, Agnieszki Bielak, Pawła Grabiasa i Jakuba Rozwadowskiego, Łukasza Podgórskiego, Agnieszki Bomby i Michała Lisiewicza będzie można posłuchać w niedzielę, 9 grudnia o godz. 11:00 w audycji Uliczne Koneksje. Wszyscy laureaci wezmą udział w warsztatach z Agnieszką Obszańską, Agnieszką Szydłowską i Hirkiem Wroną, by udoskonalić swoje dziennikarskie umiejętności.

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter