Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkursy

Warsztaty w ramach finału konkursu Mapa Kultury w Ulicznych Koneksjach

Data publikacji: 12.12.2012

Przybyli z całej Polski, często pokonując przeciwności losu, w tym coroczną zmianę rozkładu jazdy pociągów. Na szczęście dotarli punktualnie, bo radio nie toleruje spóźnienia. Dziewięcioro finalistów konkursu Mapa Kultury w Ulicznych Koneksjach w niedzielę 9 grudnia mieli szansę na aktywny i pełen wrażeń pobyt w radiowej Trójce.


Punkt 11:00 rusza serwis, przez szybę „realizatorki” widać profesjonalnie nie dającego się rozproszyć redaktora, a z głośników słychać jego aksamitny głos informujący o aktualnych wydarzeniach.
Zaraz zaczyna się audycja Uliczne Koneksje, Agnieszka Obszańska i Hirek Wrona już na stanowiskach. Po krótkim przywitaniu każdego z finalistów, program przebiega w ekspresowym tempie – „paszcza”, muzyka, materiał (czyli wprowadzenie mówione, utwór muzyczny i nagrania finalistów). Nad płynnością przejść czuwa pani realizator, która dzieli się wiedzą i doświadczeniem.


Na korytarzu cicho, ale na swój sposób ekscytująco - można spotkać Wojciecha Manna, Artura Orzecha i samą Panią Dyrektor – Magdę Jethon.


Po skończonej audycji, gdzie nagrania uczestników przeplatały się z hiphopową muzyką, finaliści wzięli udział w warsztatachAgnieszka Szydłowska, Agnieszka Obszańska i Hirek Wrona przez kilka godzin opowiadali i pokazywali: co to znaczy przyjąć perspektywę słuchacza, dlaczego tematem reportażu należy się interesować, jak z trzech godzin materiału zmontować trzyminutowy reportaż, jak realizować audycję.


Uczestnicy dzielili się swoimi motywacjami – dlaczego warto było nagrać reportaż o kinie Gdynia w Świdnicy, kim jest Łysy z zespoły Lipsztift, kto jest głównym animatorem życia kulturalnego w liceum Bolesława Chrobrego we Wrocławiu i jakie są okoliczności powstania bardziej abstrakcyjnego słuchowiska.


Z warsztatów każdy wracał z workami prezentów od Narodowego Centrum Kultury i radiowej Trójki. A my, redaktorzy Mapy Kultury jesteśmy przekonani, że dzięki konkursowi wzbogaciliśmy się o unikalne, współczesne wpisy i nagrania – w przyszłości ułatwimy wszystkim reporterom w terenie dodawanie wpisów również w tej, dźwiękowej formie.


Dziękujemy za każde nadesłane nagranie, wiele spośród nich będzie jeszcze prezentowana w Ulicznych Koneksjach, pozostałych zawsze i serdecznie zapraszamy do prezentowanie siebie i kultury lokalnej na Mapie Kultury.
 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter