Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Gdańska Szkoła Artystyczna. Zrób coś razem z nami!

Autor wpisu: megamasz
Data publikacji: 18.11.2011

Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą zrealizować z nami swoje (zawsze odkładane na później) pasje i którym zależy na czymś więcej niż tylko na konsumpcji.

Aby dać pełne wyobrażenie od Gdańskiej Szkole Artystycznej, musimy zacząć od początku.

Początek:

Janusz Gawrysiak, młody człowiek pełen pasji i zapału przyjeżdża do Gdańska i z przyjaciółmi tworzy teatr. Zakłada Stowarzyszenie Teatr Warsztatowy Znak i we współpracy z Elwirą Twardowską realizuje pierwsze edycje Festiwalu FETA, równie ważnego i równie cenionego jak Festiwal Malta w Poznaniu. Scenicznie – zawsze kątem i zawsze gościnnie, ale zawsze wybitnie: spektakle Każdemu wolno kochać i Dziady budzą bardzo pozytywne reakcje widzów.

Następnie:

Nareszcie własny kąt – willa Dyrektora Stoczni Gdańsk (dziś niestety nieistniejąca), próby do nocy, wyjazd na Ukrainę, tam Pomarańczowa Rewolucja. Spektakl, łzy w oczach, misja teatru dla ludzi. Po powrocie pierwsze lata Kursów Sztuki, alternatywa dla tych, którzy nie dostali się na Akademię Teatralną, dla tych, którzy chcą tam zdawać, i dla tych, którzy nie chcą tam zdawać. Tworzy się system pozapaństwowy. Malarstwo, ceramika, teatr. To pierwsze kroki, pierwsze warsztaty.

Dziś:

Willa zrównana z ziemią, przebiegnie tam tak zwana Nowa Wałowa… Znów nomadzi, przenosimy się, nabieramy odwagi. Gdańska Szkoła Artystyczna – jesteśmy z Gdańska, tworzymy kulturę, nie cierpimy artystowskiej ściemy, chcemy edukować od podstaw, jak należy, aby każdy nas rozumiał. Chcecie sprawdzić? Tworzymy galerię sztuki, mamy spektakle, warsztaty tańca, teatralne, malarskie, ceramiczne, pracujemy z dziećmi, zapraszamy do zwiedzania z nami Wrzeszcza i Gdańska wszystkich, którzy chcą czegoś więcej. Wszystkich, którzy chcą poznać żywych ludzi w Gdańsku.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1391)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane osoby

Powiązane lokalizacje

Galeria

Odyseja- spektakl plenerowy
Odyseja- spektakl plenerowy
Przyjdź na wernisaż, spektakl, zrób coś z nami!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter