Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Błędne Skały w Górach Stołowych

Autor wpisu: kijewska1993
Data publikacji: 11.12.2011
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Błędne Skały to malowniczy labirynt skalny położony w południowo-zachodniej Polsce w Sudetach Środkowych, a dokładnie w Górach Stołowych.

Labirynt znajduje się na obszarze Parku Narodowego Gór Stołowych i obejmuje północno-zachodnią część stoliwa Skalniak. Znajduje się między Kudową-Zdrój a Karłowem, w pobliżu granicy z Czechami. Najbliższa miejscowość to Bukowina Kłodzka. Obszar mający powierzchnię około 21 hektarów był rezerwatem przyrody (do czasu utworzenia Parku Narodowego Gór Stołowych).

Między różnorodnymi formami skalnymi, takimi jak maczugi, grzyby czy słupy, przebiega kilkusetmetrowa trasa turystyczna. Niektóre ze skał posiadają własne nazwy na przykład Stołowy Głaz, Tunel, Kuchnia czy Kurza Stopka. W najwęższych miejscach turyści muszą przeciskać się między skalnymi szczelinami wąskimi na kilkadziesiąt centymetrów. Sam rezerwat jest położony na wysokości 852 metry nad poziomem morza. Dawniej Błędne Skały były nazywane Dzikimi Dołami (to kalka od przedwojennej nazwy niemieckiej Wilden Löcher).

Ciekawostką jest to, że w Błędnych Skałach kręcono film Opowieści z Narnii: Książę Kaspian.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1019)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane lokalizacje

Galeria

Błędne Skały w Górach Stołowych
Błędne Skały w Górach Stołowych
Błędne Skały w Górach Stołowych
Błędne Skały w Górach Stołowych

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter