Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Wirtualne Muzea Podkarpacia

Autor wpisu: lab3d
Data publikacji: 22.05.2012

 Wirtualne Muzea Podkarpacia, to portal zrzeszający i promujący  Podkarpackie Muzea. Portal znajduje się pod adresem www.wmp.podkarpackie.pl i jest pierwszym tego typu w Polsce skupiającym i kilka placówek muzealnych w jednym miejscu zeskanowane w technologiach 3D obiekty muzealne.

 Każde z muzeów posiada na portalu swoją przestrzeń wirtualną, w której znajdują się spacery wirtualne oraz zeskanowane w technologiach 3D obiekty muzealne.

Prezentacja muzeów odbywa się w oparciu o różne metody multimedialne. Oprócz wirtualnych spacerów wykonanych metodą panoram sferycznych mamy tu także odtworzone cyfrowo pomieszczenia muzealne, a także filmy informacyjne o placówkach, animacje komputerowe, nagrania dźwiękowe, galerie zdjęć oraz trójwymiarowe obiekty które zwiedzający może obracać, przybliżać czy dokonywać pomiaru za pomocą myszki.

Obecnie wirtualnie możemy zwiedzać siedem muzeów: Muzeum – Zamek w Łańcucie, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Podkarpackie w Krośnie oraz Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Docelowo mają się tu znaleźć wszystkie muzea z województwa podkarpackiego. 

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,1 (głosów: 1129)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter