Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Morion czyli nowe, rockowe miejsce

Autor wpisu: Radios
Data publikacji: 25.07.2012
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

W Szczecinie od pewnego czasu działa nowy klub muzyczny. W dodatku rockowy, a takich w tym mieście nie ma zbyt wiele.

 

 

Na początku czerwca nastąpiło oficjalne otwarcie klubu Morion na ulicy Staromłyńskiej. Nazwa tego miejsca nie została wybrana przypadkowo. Morion to rodzaj kamienia szlachetnego. Klub w swej formule ma być bowiem lokalem, w którym głownie grywać będą zespoły rockowe i metalowe, nierzadko mroczne (zarówno w warstwie muzycznej, jak i w tekstach czy oprawie scenicznej swych występów). Taka właśnie była grupa wybrana przez właścicieli na początek trzydniowej imprezy pod hasłem Morionfest – nazywająca się Wrota. 

Poza nią ten wieczór uświetnili panowie z RebelHouse czyli KKJR, Mater, Jerry i Generał. Oprócz własnych numerów (takich jak „Final Breath”) zagrali trochę obcych kompozycji, a wszystko oczywiście mniej lub bardziej powiązane było heavy i southern rockową konwencją.

Oczywiście nie wszyscy byli zainteresowani muzyką. Przyciągały wzrok groteskowe rysunki Małgorzaty Goduli, które umieszczone zostały na ścianach klubu, a większość publiki, komentowała wydarzenia dnia, pochłaniając kolejne kufle złocistego trunku. Opinie na temat samego klubu były, jak to zwykle bywa, różne. Niektórzy zauważyli, że jest to jedyny w mieście tego typu lokal przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, inni oceniali takie szczegóły jak ustawienie stołów czy szybkość barmanów. Tak czy owak frekwencja była duża, bo widocznie zapotrzebowanie na takie lokale jest niemałe (zwłaszcza,  że w międzyczasie przestał działać dość lubiany klub o nazwie LongPlay Pub).

15 czerwca w „Morionie” na biletowanym już występie można było zobaczyć black-metalowy zespół Christ Agony, który wystąpił z towarzyszeniem Supreme Lord, a w kolejnych tygodniach niemal co tydzień  jakieś formacje punk-rockowe lub metalowe miały okazję się zaprezentować na scenie klubu. Przyjechał nawet zespół z Brazylii – Andralls. Ciekawe wydarzenie zaplanowane jest na 27 lipca. Impreza o nazwie „Brutalna rozgrzewka” to okazja by tego wieczoru pobawić się przy muzyce zespołów, które wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu Brutal Assault (który odbędzie się w sierpniu w czeskim Jaromerze).

 

Konkurs

Źródło:

Wikipedia: hasło Morion

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,5 (głosów: 1310)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter