Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Jarosław Eysmont i jego prace

Autor wpisu: Radios
Data publikacji: 26.07.2012
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Szczeciński malarz Jarosław Eysmont w tym roku obchodzi 30 lecie pracy artystycznej.

 

„W malarstwie obok kunsztu artysty – fascynuje nas i zdumiewa, tajemnica tematu rozwiniętego przez malarza na płótnie. To osobista opowieść, autoska relacja, fotografia chwili, zdarzenia, przedmiotu lub miejsca (...) I tak się włąsnie dzieje ze szczeciński podwórkami  w malarstwie Jarosława Eysmonta” piszą Monika i Robert Krupowicz z Galerii Sztuki Open Gallery  w publikacji wydanej w związku z 30-leciem pracy artystycznej tego twórcy.

Pan Jarosław urodził się w 1956 roku w Szczecinie, studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i jest absolwentem tej uczelni z dyplomem uzyskanym w pracowni Jerzego Kałuckiego. Jego prace były pokazywane w Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Cykl, w ramach którego pokazał miejskie podwórka kamienic, należy do najbardziej charakterystycznych w jego twórczości, ale ma w swoim dorobku także wiele innych dzieł, podejmuje inne tematy.

Maluje w swej pracowni na ul. Ofiar Oświęcimia. Natomiast jubileusz trzech dekad twórczości, został uświetniony bardzo starannie przygotowanym wernisażem, który odbył się w Open Gallery przy ul. Koński Kierat (czyli w artystycznym sercu miasta). Podczas tego wydarzenia, na specjalnie przygotowanej scenie, wystąpili muzycy jazzowi związani z Fundacją Akademii Sztuki (m.in. wokalistka Magda Wilento), a była to także dobra okazja do wymiany opinii na temat dokonań jubilata. Wśród gości pojawili się m.in. pisarze, muzycy, dziennikarze. Był wśród nich m.in. Artur D. Liskowacki, który także zamieścił swój tekst na temat malarstwa Eysmonta we wspomnianej wyżej publikacji zatytułowanej „Wnętrze Miasta”. Napisał m.in. że to artysta „biegły w swym konstruktywizmie – i po mistrzowsku radzący sobie z hiperrealistyczną bazą swoich wielkich, uderzająco wiernych rzeczywistości płócien”   

Malarz oczywiście powiedział także kilka słów od siebie do licznie zgromadzonej publiczności. Między innymi przedstawił technikę, której użył tworząc swe najnowsze prace ujawniając, że obiekty, które przeniósł na płótno często są wymyślonymi budynkami mieszającymi się z rzeczywistością.

Konkurs

Źródło:

"Wnętrze Miasta". Malarstwo Jarosława Eysmonta, Open Gallery, 2012

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 1233)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter