Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana

Autor wpisu: Centrum Dialogu
Data publikacji: 16.10.2012

Centrum Dialogu jest otwartą, świecką instytucją kultury, działającą ponad podziałami politycznymi. Jej podstawowym celem jest prowadzenie działalności edukacyjnej,  badawczej i kulturalnej.

Do najważniejszych zadań Centrum należy popularyzowania dorobku różnych kultur, promowania wielokulturowego i wieloetnicznego dziedzictwa Łodzi, ze szczególnym uwzględnieniem kultury żydowskiej.
Działamy też na rzecz upowszechniania idei tolerancji oraz przeciwdziałania przejawu rasizmu, ksenofobii i braku szacunku dla ludzi odmiennych światopoglądów, pochodzenia i kultury.


Misję wypełniamy poprzez edukację dotyczącą wielokulturowości adresowanej do społeczności polskiej i zagranicznej, działalności szkoleniowej i edukacyjnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wymiany międzynarodowej.

Prowadzimy bibliotekę i archiwum oraz tworzymy różnorodne kolekcje, związanych z łódzką społecznością żydowską i historią getta łódzkiego (Litzmannstadt Getto).
Realizujemy projekty upamiętniające łódzką społeczność żydowską, by upamiętnić między innymi Ocalałych i Sprawiedliwych i ich rodzin.

Zapraszamy na stronę www.centrumdialogu.com , gdzie znajdują się informacje o bieżących wydarzeniach, działaniach, projektach, oraz wywiad z Markiem Edelmanem.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 833)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane osoby

Powiązane lokalizacje

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter