Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu

Autor wpisu: MPP
Data publikacji: 05.12.2012

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu to instytucja kultury, której działalność opiera się na gromadzeniu materiałów i dokumentacji związanych z polską piosenką, jak również na organizacji wystaw i imprez kulturalnych: spotkań, koncertów, recitali itp.

Celem utworzenia Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu jest przede wszystkim trwała ochrona kulturowego dziedzictwa narodowego i zwiększenie roli polskiej piosenki w dialogu międzykulturowym, na rzecz promocji miasta i podniesienia jego atrakcyjności turystycznej.

Opole jako „stolica polskiej piosenki”, z tradycjami ponad czterdziestoletniej historii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki, jest najlepszym miejscem do powstania instytucji zajmującej się gromadzeniem, katalogowaniem, konserwowaniem, digitalizowaniem, naukowym opracowywaniem i udostępnianiem zbiorów dotyczących polskiej piosenki. Potrzeba zajęcia się dorobkiem polskich piosenek, które posiadają ogromne, nie do końca zbadane zasoby, jest przedsięwzięciem ważnym przede wszystkim, by zachować ten bogaty, cenny i interesujący materiał dla przyszłych pokoleń.

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,5 (głosów: 899)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter