Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Przewodnik historyczny po Bielsku Białej - wybierz najciekawszą trasę

Data publikacji: 24.01.2013

Wszystkim, którzy nie tylko przy okazji narciarskich pobytów w Beskidach chcą zwiedzić Bielsko - Białą polecamy Przewodnik Historyczny a w nim 9 szlaków prowadzących po mieście.

Przewodnik powstał w ramach działań promocyjnych dla unijnego projektu Miejski System Informacji w Bielsku-Białej. Opisuje w 4 językach (polskim, angielskim, niemieckim i słowackim) najważniejsze historycznie miejsca w Bielsku-Białej.

Przewodnik jest zintegrowany z  modułami historycznymi, które pojawiły się w ramach projektu MSI w przestrzeni publicznej miasta: na historycznych budynkach, lub w miejscach, gdzie te budynki kiedyś stały. System obejmuje ponad 130 ciekawych i różnoronych obiektów.


Zwiedzanie możemy zaplanować zgodnie z jednym z  9 szlaków historycznych, opracowanych przez bielskich historyków. Wybór jest bardzo bogaty, bo historia miasta sięga średniowiecza, stąd zwiedzanie można zacząć od "Szlaku średniowiecznego Bielska",  przechodząc zgodnie z epokami szlaki "Od grodziska do miasta", "Trakt cesarski", "Mały Wiedeń", "Zabytki przemysłu i techniki", "Polski ruch narodowy", a także szlaki związane z wyznaniami - "Katolicy w Bielsku-Białej", "Śladami ewangelików" i "Szlak kultury żydowskiej".


I tak na przykład "Mały Wiedeń" to prezentacja efektownej architektury mieszkalnej, willi, ulic i obiektów użyteczności publicznej wzorowanych na kulturze i wiedeńskim stylu życia. Na szlaku "Zabytków przemysłu i techniki" zobaczymy m.in. dawne budynki fabryczne, remizy strażackie.

Żeby poczuć przedsmak wycieczki szlakami po Bielsku, zapraszamy do obejrzenia FILMU.

Zobacz też film "Wyobraź sobie miasto"  , w którym Anna Guzik zabierze Cię w inspirującą podróż po mieście.

                                                                        

 Już dziś zaplanuj wycieczkę do Bielska - Białej!

Przewodnik do zobaczenia i ściągnięcia obok.

 


 

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 1179)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter