Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Galeria miejska BWA w Bydgoszczy

Autor wpisu: wiktoriasz
Data publikacji: 13.02.2013
Okres historyczny: PRL 1944-1989

Miejska galeria sztuki w Bydgoszczy. Modernistyczna architektura z 1970 roku.

W 1949 roku powstał oddział Centralnego Biura Wystaw Artystycznych w Bydgoszczy. W 1970 roku została ukończona budowa sali wystawowej. W 1994 roku w ramach programu pilotażowego galeria przeszła pod zarząd Urzędu Miejskiego. Obecnie prezentowana jest tu każda dyscyplina sztuki współczesnej autorów środowiska bydgoskiego, z kraju oraz z zagranicy. Organizowane są wystawy problemowe oraz prezentacje poszczególnych autorów z uwzględnieniem instalacji, pokazów wideo, performance oraz spotkania z autorami.

BWA jest organizatorem cyklicznej imprezy Biennale Plastyki Bydgoskiej przy udziale współorganizatorów - Wydział Kultury i Nauki Urzędu Miasta Bydgoszczy.

W dziedzinie edukacji prowadzone są zajęcia pt. "Dzień Sztuki w Szkole", czyli wystawy stojakowe oraz rozmowy na temat sztuki. Galeria koordynuje zajęcia z wychowania plastycznego w godzinach pozalekcyjnych w ponad 30 szkołach bydgoskich. Zajęcia prowadzą profesjonalni artyści plastycy środowiska bydgoskiego. Do wystaw w galerii drukowane są katalogi. Wystawy posiadają swoją dokumentację w formie teczki zawierającej katalogi, recenzje, zdjęcia, kasety wideo.

Środowisko bydgoskie posiada tu swoją dokumentację w formie teczek biograficznych.

W celu promocji twórców bydgoskich BWA organizuje wystawy w innych ośrodkach polskich, np. w Poznaniu czy w Pile oraz za granicą w takich miastach jak Wilno (Litwa), Pitesti (Rumunia), Le Havre, Rouen (Francja), Kopenhaga (Dania).

Biblioteka galerii udostępnia nowości wydawnicze w dziedzinie sztuki współczesnej.

Z okazji 50 lat działalności, Biuro Wystaw Artystycznych w Bydgoszczy wydało w 2000 roku liczący około 150 stron album pod redakcją Kazimierza Jułgi. Znalazło się tam 113 reprodukcji przedstawiających dzieła polskich i zagranicznych artystów, których twórczość została zaprezentowana podczas indywidualnych i zbiorowych wystaw.

Dziedziny sztuki prezentowane w galerii: malarstwo, grafika, rzeźba, tkanina, fotografia, instalacja, sztuka wideo, performance.

Godziny otwarcia: wtorek - czwartek: 10.00 - 18.00; piątek: 12.00 - 20.00; sobota - niedziela: 11.30 - 16.30.


Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy
ul. Gdańska 20
85-006 Bydgoszcz
Województwo kujawsko-pomorskie
Tel: (+48 52) 339 30 50
Tel/Fax: (+48 52) 339 30 60
WWW: www.galeriabwa.bydgoszcz.pl
Email: bwa@galeriabwa.bydgoszcz.pl

Źródło: www.galeriabwa.bydgoszcz.pl

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1315)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

Galeria miejska BWA w Bydgoszczy
Galeria miejska BWA w Bydgoszczy
Galeria miejska BWA w Bydgoszczy
Galeria miejska BWA w Bydgoszczy

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter