Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

OCK - Ostrzeszowskie Centrum Kultury im. Antoniego Serbeńskiego

Autor wpisu: martynaanna1
Data publikacji: 16.04.2013
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

 Ostrzeszowskie Centrum Kultury rozwija młodych oraz pielęgnuje tradycję.

 Ostrzeszów to miasteczko powiatowe położone w południowej części Wielkopolski, które jest siedzibą powiatu ostrzeszowskiego i gminy Ostrzeszów.


Jednostką tworzącą kulturę jest OCK – Ostrzeszowskie Centrum Kultury im. Antoniego Serbeńskiego. Jest to instytucja składająca się z Domu Kultury, Muzeum Regionalnego oraz Kinoteartu "Piast".


Dom Kultury
Dom kultury zajmuję się szerzeniem programu kulturalno-edukacyjnego w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Znajdują się w nim liczne pracownie, między innymi pracownia plastyczna, muzyczna, fotograficzna, taneczna czy teatralna.
Organizowane są również liczne konkursy, takie jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, Konkurs plastyczny „Strojne jajo” oraz plener malarski im. Antoniego Serbeńskiego.


Dom Kultury jest głównym organizatorem największej imprezy plenerowej na terenie powiatu ostrzeszowskiego, jakim są Dni Ziemi Ostrzeszowskiej, które już od kilku lat stały się tradycją przyciągającą do siebie rzesze mieszkańców, również z poza Ostrzeszowa.
W okresie wakacji OCK zajmuje się organizacją innych imprez, np. kina letniego oraz letnimi festiwalami.

 


Następną jednostką wchodzącą w skład Ostrzeszowskiego Centrum Kultury jest Muzeum Regionalne


Pomysłodawcą utworzenia Muzeum Powiatu Ostrzeszowskiego był w 1931 roku Stanisław Czernik. Początkowo urządzaniem wystaw zajął się Władysław Golus, który do tego celu przeznaczył swoje mieszkanie. Robił to, aby przybliżyć mieszkańcom regionu historię miasta i ją pogłębiać. To właśnie imieniem Władysława Golusa zostało nazwane Ostrzeszowskie Muzeum. Zbiory historyczne zostały przeniesione do pomieszczeń ratusza w 1968 roku, a rok później zapoczątkowano jego działalność.


Do dziś w ratuszu są organizowane liczne wystawy, a dodatkowo istnieje możliwość obejrzenia stałej wystawy „Średniowieczne narzędzia tortur walki”, która jest wystawiona w budynku Baszty Kazimierzowskiej, gdzie dodatkowo z wieży widokowej można podziwiać panoramę miasta.


Ostatnim członem OCK jest Kinoteatr "PIAST"
Kinoteatr przede wszystkim wykorzystywany jest do wyświetlania filmów, lecz służy również jako miejsce, gdzie organizowane są wszelakie spotkania, na przykład szkolne uroczystości, finały WOŚP, przedstawienia i występy różnego rodzaju.
Wyposażenie sali kinowej zostało  w roku 2005 gruntownie zmodernizowane. Zostało wymienione wszystko, od wykładziny po sam sprzęt z największym naciskiem na ekran oraz nagłośnienie, co znacznie wpłynęło na jakość projekcji filmowej. Wyświetlane są również filmy w technice 3D.


Zakup sprzętu do sali kinowej zasponsorował Polski Instytut Sztuki Filmowej.
W budynku Kinoteatru działa kawiarenka internetowa, jest również stół bilardowy, telewizja kablowa oraz bufet z przekąskami i napojami.


Ostrzeszowskie Centrum Kultury szerzy oświatę już wśród najmłodszych. Pielęgnuje tradycje ostrzeszowską oraz Wspiera i pomaga rozwijać młode talenty, które niewątpliwie odnoszą sukcesy.

Źródło: http://regionwielkopolska.pl/katalog-obiektow/muzeum-regionalne-im-wladyslawa-golusa-w-ostrzeszowie.html http://ock.clik.pl/ock-w-skrocie http://ock.clik.pl/kino http://ock.clik.pl/muzeum-regionalne http://ock.clik.pl/dom-kultury

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 1084)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

OCK - Ostrzeszowskie Centrum Kultury
OCK - Ostrzeszowskie Centrum Kultury
OCK - Ostrzeszowskie Centrum Kultury
OCK - Ostrzeszowskie Centrum Kultury
OCK - Ostrzeszowskie Centrum Kultury

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter