Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Dni Kraszewic na Końcu Świata

Autor wpisu: Paulina Kałuża, Katarzyna Krawczyk
Data publikacji: 18.04.2013

 Co roku w gminie Kraszewice organizowane są obchody "Dni Kraszewic". Głównym pomysłodawcą tej imprezy jest wój gminy - Józef Olszewski. 

 Koniec Świata jest to przysiółek wsi Głuszyna, w województwie wielkopolskim, w powiecie ostrzeszowskim, w gminie Kraszewice.
W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa kaliskiego. W przysiółku na stałe mieszka jedna osoba. Znajdują się tam dwa gospodarstwa.

W roku 2012 już po raz czwarty w dniach 21-22 lipca odbyły się Dni Kraszewic. Tegoroczny festyn był wyjątkowy, ponieważ miał miejsce na „Końcu Świata". Uroczystości rozpoczęły się już w sobotę 21 lipca o godz. 17.00 na boisku ORLIK turniejem w piłkę nożną: samorządowcy-nauczyciele kontra przedsiębiorcy. Wieczorem przenieśliśmy się do sołectwa Głuszyna na „Koniec Świata", gdzie odbyła się plenerowa zabawa taneczna, która trwała do białego rana. W przerwie zabawy ok. godz. 21.00 wystąpił zespół rockowy „Koniec Świata", który przyciągnął wielu fanów.

Drugi dzień świętowania Dni Kraszewic rozpoczął się już o godz. 10.00 na parkingu w Kraszewicach turniejem Streetball Polska Grand Prix Wielkopolski - koszykówka uliczna. Po południu ponownie przenieśliśmy się na „Koniec Świata" na ciąg dalszy uroczystości.

Tradycyjnie festyn zapoczątkował galowy koncert orkiestry dętej OSP Kraszewice, po którym miał miejsce występ zespołu Zaprośnianki. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kraszewicach i Gimnazjum dali popis umiejętności wokalnych, a Szkoła Podstawowa w Głuszynie zaprezentowała pokaz układów tanecznych w wykonaniu najmłodszych. Uroczystość swoim występem uświetnił rockowy zespół „Love Fist".

Jedną z atrakcji był zlot około 50 motorów Harley, który wzbudził wśród zebranych ogromne zainteresowanie. Rodzice i ich pociechy mogły do woli brać udział w konkursach, zabawach i quizach. Dzieci mogły rozkoszować się dmuchanymi zamkami, kulami wodnymi i przejażdżkami bryczką. Dla zainteresowanych swoje stoiska zorganizowała Ostrzeszowska Lokalna Grupa Działania z Ostrzeszowa oraz Rejonowy Bank Spółdzielczy Oddział w Kraszewicach.

Punktem kulminacyjnym imprezy był występ gwiazdy wieczoru - zespołu „Power Play", który przyciągnął tłumy fanów muzyki disco polo, co zaowocowało też dużą frekwencją na plenerowej zabawie tanecznej.

Uroczystość zaszczycili swym przybyciem m.in. Europoseł Andrzej Grzyb, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki, a także inni zaproszeni goście.

Miejsce to jest odwiedzane corocznie przez wielu turystów, którzy wykonują pamiątkowe zdjęcia, przy tablicy z nazwą miejscowości Koniec Świata.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1066)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!
Może zainteresują Cię jeszcze:

Galeria

Dni Kraszewic na Końcu Świata
Dni Kraszewic na Końcu Świata
Dni Kraszewic na Końcu Świata
Dni Kraszewic na Końcu Świata
Dni Kraszewic na Końcu Świata
Dni Kraszewic na Końcu Świata
Dni Kraszewic na Końcu Świata
Dni Kraszewic na Końcu Świata
Dni Kraszewic na Końcu Świata

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter