Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Święto Parku Mużakowskiego

Data publikacji: 16.05.2013

25 maja 2013 r., odbędzie się tegoroczne Święto Parku Mużakowskiego. Jak co roku, na odwiedzających czeka wiele atrakcji np. koncert operowy "Muzyczne Pejzaże", Święto Produktu Regionalnego oraz koncerty orkiestr dętych.


XIX-wieczny Park Mużakowski to jedno z najrozleglejszych historycznych założeń parkowych w Europie, w którym zrealizowany został program kompozycyjny krajobrazowego parku angielskiego. Należy on do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej. Park położony nad Nysą Łużycką rozciąga się na obszarze przeszło 700 ha po stronie polskiej i niemieckiej. W 2004 roku całość Parku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Narodowy Instytut Dziedzictwa zarządza polską stroną Parku, na obszarze 500 ha prowadzimy zarówno różnego rodzaju prace rewaloryzacyjne, jak i promocyjno-edukacyjne. Jednym z przykładów jest Święto Parku Mużakowskiego, odbywające się od 1994 roku – powiedziała Paulina Florjanowicz, Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa.
Tegoroczna edycja Święta Parku będzie doskonałą okazją do wzięcia udziału w licznych atrakcjach, wśród których wymienić można m.in. rożnego rodzaju konkursy i warsztaty, koncerty, a także zawody na ściance wspinaczkowej. Najważniejszym punktem wieczoru będzie koncert muzyki operowej i operetkowej.

Na scenie wystąpią Małgorzata Walewska oraz Maciej Miecznikowski a także Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego Podczas imprezy odbędzie się także IV Święto Produktów Regionalnych, które będzie okazją do skosztowania miejscowych produktów i potraw, a także do zapoznania się z rękodziełem i sztuką ludową.
Organizatorami Święta Parku Mużakowskiego są Narodowy Instytut Dziedzictwa, Stiftung Fuerst-Pueckler-Park Bad Muskau oraz Urząd Miejski w Łęknicy. Producentem wykonawczym imprezy jest Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Łęknicy.
 

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 483)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter