Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Tuż za rogiem, w korytarzu.

Autor wpisu: RzeszowskaMapaKultury
Data publikacji: 26.06.2013

Galeria OPe to niewątpliwie ważne miejsce dla fotografii w szerokim tego słowa znaczeniu. Organizatorzy są otwarci na osoby chcące zaprezentować innym swój artystyczny dorobek, które lubią poznawać nowych twórców i zdobywać nowe wrażania dzięki tej dziedzinie sztuki.

Spokojna przystań
Ideą miejsca prowadzonego przy Klasztorze Ojców Dominikanów było stworzenie przestrzeni, dzięki której każdy będzie mógł się zatrzymać, odkryć „coś” nowego i nabrać nowych sił dzięki stycznością ze sztuką. Obserwując i słysząc głosy, że spotkania z kulturą wywołują opór i brak entuzjazmu, Dominikanie mieli również na celu ukazanie, że kultura nie musi być nudna, a wizyta w galerii może być przyjemnym doświadczeniem, które warto wykorzystać w swojej codzienności.


Jeśli tylko masz coś do przekazania
Od 9 lat, Galeria OPe wprowadza pomysły i założenia twórców w życie. A w swoich działaniach stawiają na różnorodność oraz bogactwo wrażeń, twórców i technik. W galeriach pojawiają się wystawy z różnych zakątków świata, portrety, reportaże czy zdjęcia ukazujące konkretne wydarzenia, zjawiska. Każda wystawa znajduje swoje miejsce w galerii przez okres trzech tygodni. Dzięki temu galeria charakteryzuje się dynamiką i nigdy nie pozostawia uczucia znużenia, a wręcz przeciwnie, wciąż zachęca do odkrywania czegoś nowego i nieznanego. To z pewnością doskonałe miejsce dla wszystkich osób, które pasjonują się dokumentowaniem i uchwyceniem rzeczywistości, dla tych którzy chcą przedstawiać innym obserwowane przez siebie zjawiska, miejsca, narody, kultury. Możliwość zorganizowania wystawy swoich prac dotyczy fotografujących z inspirującym przekazem i myślą przewodnią. Mogą być to osoby z bogatym doświadczeniem, jak i nie mające długiego stażu w tej dziedzinie sztuki. Najważniejsze jest odkrywanie „czegoś nowego” i kontakt twórcy z odwiedzającymi poprzez swoje ujęcia.


A na początek… kontakt!
Wszystkich chętnych i gotowych do współpracy, organizatorzy Galerii OPe zapraszają do zdobycia większej ilości informacji i kontaktu przez stronę internetową. Rozwój miejsca zależy przede wszystkim od entuzjazmu i pomysłów kolejnych fotografów przekazujących swoje postrzeganie świata wokół nas.

Edyta Fura

 

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 1526)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter