Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Opera Leśna

Autor wpisu: BART_SOPOT
Data publikacji: 12.07.2013
Okres historyczny: 1800-1914

Opera Leśna, unikatowy obiekt wybudowany w 1909r., po wielu latach użytkowania została poddana gruntownej przebudowie. Głównym jej celem było nie tylko wyremontowanie wysłużonego już obiektu ale także dostosowanie go, do obowiązujących współczesnych standardów. W wyniku tych prac powstała nowa Opera Leśna, z nowoczesną infrastrukturą zarówno dla widzów jak i artystów, przy zachowaniu jej unikalnego klimatu.

Opera Leśna, unikatowy obiekt wybudowany w 1909r., po wielu latach użytkowania została poddana gruntownej przebudowie. Głównym jej celem było nie tylko wyremontowanie wysłużonego już obiektu ale także dostosowanie go, do obowiązujących współczesnych standardów.

W wyniku tych prac powstała nowa Opera Leśna, z nowoczesną infrastrukturą zarówno dla widzów jak i artystów, przy zachowaniu jej unikalnego klimatu. Historia Opery i zróżnicowana widownia — to najlepsza rekomendacja przy wyborze miejsca, które trzeba odwiedzić — nie tylko latem — w Trójmieście. Każdy kojarzy to miejsce lub miał przyjemność tam być. Każdy też wie, że czas spędzony w leśnym amfiteatrze pozostaje w pamięci na długo.

Prestiż Opery Leśnej wyrósł z jej ponad stuletniej historii pełnej niezwykłych wydarzeń kulturalnych będących udziałem równie niezwykłych artystów. Dziś jest najjaśniejszym punktem na polskiej mapie festiwalowej. Nowoczesność Opery Leśnej to rezultat niedawnego generalnego remontu i przebudowy, dzięki którym jest to w pełnizadaszony obiekt otwarty dla każdego, kto chce spędzić czas w samym sercu trójmiejskiej przyrody, a także skorzystać z infrastruktury i możliwości, jakie daje to niezwykłe miejsce turystom, osobom szukającym niebanalnego miejsca na imprezę okolicznościową oraz instytucjom i firmom, którym taki wybór umożliwi zorganizowanie szkoleń i konferencji w miejscu, które funkcjonuje w świadomości wielu jako niemal kultowe.

Do spędzenia czasu prywatnie lub służbowo zapraszają: „Klub pod Sceną”, gdzie swój ślad zostawił chyba każdy artysta, jakiego warto posłuchać, obejrzeć lub poznać, malownicze i doskonałe latem plenerowe miejsce „Pod wiatą”, Sala Koncertowa PFK, pracownie i pomieszczenia konferencyjno-szkoleniowe. Sprawdź, jak wygląda i co oferuje Ci opera, na oficjalnej stronie www.operalesna.sopot.pl

Agencja BART, jako operator tego obiektu, wpisuje się w jego dzieje swoim pięćdziesięcioletnim doświadczeniem w organizowaniu tam wielkich, dużych i kameralnych wydarzeń muzycznych i teatralnych.

 

 

Źródło: materiały BART

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1010)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Galeria

Opera Leśna
Opera Leśna
Opera Leśna
Opera Leśna

Mapa

Pliki do ściągnięcia

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter