Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Bookarest - klubo/księgarnia w Starym Browarze

Autor wpisu: Księgarnie Partnerskie
Data publikacji: 23.07.2013

Bookarest to klubo-księgarnia, która powstała w 2004 roku w Starym Browarze w Poznaniu. Motywem przewodnim sklepu jest książka i design. Elle Decoration uznało Bookarest za najbardziej designerską księgarnię na Starym Kontynencie, a InStyle za jedno z najmodniejszych miejsc w Polsce.

 

Jaka jest idea, myśl przewodnia tego miejsca?
Motywami przewodnimi Bookarestu są: książka i design, dlatego staramy się udostępniać tylko najlepsze tytuły literackie, naukowe i tematyczne oraz świetnie zaprojektowane i użyteczne przedmioty, za którymi stoją nie tylko międzynarodowe marki, ale także młodzi, polscy twórcy.

Dla kogo jest to miejsce? Jaki typ klienta / odbiorcy przeważa? Dlaczego?
Z uwagi na specyfikę doboru książek i albumów naszymi najczęstszymi gośćmi są architekci, graficy oraz studenci kierunków humanistycznych i artystycznych, jednak dostępność dobrej jakości literatury pięknej sprawia, że goszczą u nas również osoby związane z odmiennymi dziedzinami.

Skąd pomysł na stworzenie takiej księgarni? Co było najważniejszą inspiracją?
W Poznaniu brakowało księgarni, która gromadziłaby świetnej jakości publikacje traktujące o architekturze czy designie, paradoksalnie – z miastem związane są środowiska twórcze i projektowe. Musiało zatem powstać takie miejsce, które stanowić miało nie tylko dobrą księgarnię z literaturą i designem, ale także swego rodzaju przestrzeń dyskusyjną.

Jak jest oferta kulturalna?
Bookarest nowatorsko łączy klimat księgarni z maleńką kawiarenką, gdzie można wygodnie usiąść, wypić pyszną kawę, zjeść domowe ciasto, posłuchać dobrej muzyki i poczytać ciekawe książki.
Księgarnia stanowi także inspirujące miejsce kulturotwórcze, w którym odbywają się spotkania autorskie, dyskusje, wystawy, pokazy slajdów i filmów, generujące niepowtarzalną atmosferę. Bookarest stara się także wychodzić poza obszar codzienny, będąc partnerem instytucji, festiwali i wydarzeń, wśród których wymienić należy: Narodowe Centrum Kultury, Malta Festival, Arena Design czy Art&Fashion Festival.

Skąd pomysł na lokalizację? Czy ma ona znaczenie? Jakie?
Bookarest od początku swego istnienia był związany z poznańskim Starym Browarem, miejscem szczególnym nie tylko z uwagi na lokalizację czy historię, ale głównie – ideę. Koncepcja Starego Browaru opiera się bowiem o podział: 50/50 zakładający równy udział sztuki i biznesu.

Co napędza Was do działania? Co mobilizuje?
Nasi odbiorcy – dzięki nim i dla nich staramy się być zawsze na bieżąco, nie tylko w kwestii publikacji, ale wydarzeń kulturalnych w ogóle. Moblizuje nas także coraz większe skupienie na znaczeniu szeroko pojętego projektowania – stawiamy zatem na design w dwójnasób: poprzez promowanie (świetnie wydanej) literatury, oraz samych twórców i ich realizacji.

 

 Bookarest należy do Sieci Księgarń Partnerskich Narodowego Centrum Kultury.

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1651)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

Bookarest  - klubo/księgarnia w Starym Browarze
Bookarest  - klubo/księgarnia w Starym Browarze
Bookarest  - klubo/księgarnia w Starym Browarze

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter