Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa

Autor wpisu: Księgarnie Partnerskie
Data publikacji: 14.08.2013

Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa to jedna z najstarszych i największych księgarń w Warszawie. Księgarnia Prusa znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 7 w Kamienicy Grodzkiego, która znana jest miłośnikom "Lalki" jako sklep Stanisława Wokulskiego.

Księgarnia posiada niezwykle rozbudowany asortyment i ogromny wybór książek z dziedzin szeroko rozumianej humanistyki, a także potężny zasób książek prawniczych, ekonomicznych, albumów o sztuce, muzyce, architekturze. Posiadamy także ogromny wybór miesięczników i kwartalników branżowych oraz imponujący zasób zagranicznej prasy oraz magazynów specjalistycznych i lifestyle`owych.

- Jaka jest idea, myśl przewodnia tego miejsca?

Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa łączy w sobie naukowy i akademicki charakter z literackim, humanistycznym zacięciem. Wraz z działalnością stricte handlową rozwija się tu równolegle platforma wymiany kulturowej, a dzięki organizowanym w przestrzeni księgarni wydarzeniom i festiwalom kulturalnym, nieustannie zaskakuje i poszerza zakres swojej działalności.

- Dla kogo jest to miejsce? Jaki typ klienta / odbiorcy przeważa? Dlaczego?

Z uwagi na niezwykle szeroki asortyment księgarni, skupiamy klientów wszelkich środowisk i zawodów. Naszym odbiorcami są zarówno osoby starsze, emeryci, jak i zaawansowani stażem profesorowie, studenci oraz młodzież.

- Skąd pomysł na stworzenie takiej księgarni? Co było najważniejszą inspiracją?

Księgarnia Prusa istnieje na mapie Warszawy od 1950 roku w niezmiennej lokalizacji przy Krakowskim Przedmieściu 7. Jej charakter ewoluował i nieustannie się zmieniał, a od kilku lat Księgarnia zmienia swoje oblicze i aspiruje do oryginalnej przestrzeni kulturalnej.

- Jak jest oferta kulturalna?

W Księgarni Prusa organizowane są spotkania autorskie z pisarzami, wydawcami, promocje książek i wydarzeń kulturalnych. W maju stała się centrum bliskowschodnim dzięki organizowanemu Festiwalowi Kultur Bliskiego Wschodu, w ramach którego odbywały się spotkania ze słynnymi polskimi arabistami, orientalistami, lektorami języków bliskowschodnich, a także z wydawcami i tłumaczami specjalizująymi się w literaturze, kulturze i sztuce Bliskiego Wschodu.
Na ostatni kwartał 2013 roku Księgarnia planuje festiwal dotyczący polskiej kultury, literatury i sztuki współczesnej.


- Skąd pomysł na lokalizację? Czy ma ona znaczenie? Jakie?

Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa zlokalizowana jest w samym sercu akademickiej części Warszawy, vis-a-vis Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki czemu zawsze jest w zasięgu potrzeb edukacyjnych studentów, profesorów i wykładowców.

- Co napędza Państwa do działania? Co mobilizuje?

Do działania i nieustannego rozwoju napędza nas zarówno pozytywny odzew ze strony odwiedzających księgarnię klientów, jak i nasza wewnętrzna miłość do szeroko pojętej kultury i słowa pisanego.

- Najpiękniejszą książką o Ludziach/Miejscach/Klimatach jaką przeczytałam jest....

"Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL" Filipa Springera , "Lala" Jacka Dehnela, "Stambuł. Wspomnienia i miasto" Orhana Pamuka.

- W moim mieście na Mapie Kultury znaleźć się powinna...

...Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa!

 

Księgarnia należy do Sieci Księgarń Partnerskich Narodowego Centrum Kultury.

 

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1758)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Galeria

Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa
Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa
Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter