Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.
Autor wpisu:
Księgarnie Partnerskie
Data publikacji: 14.08.2013
Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa to jedna z najstarszych i największych księgarń w Warszawie. Księgarnia Prusa znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 7 w Kamienicy Grodzkiego, która znana jest miłośnikom "Lalki" jako sklep Stanisława Wokulskiego.
Księgarnia posiada niezwykle rozbudowany asortyment i ogromny wybór książek z dziedzin szeroko rozumianej humanistyki, a także potężny zasób książek prawniczych, ekonomicznych, albumów o sztuce, muzyce, architekturze. Posiadamy także ogromny wybór miesięczników i kwartalników branżowych oraz imponujący zasób zagranicznej prasy oraz magazynów specjalistycznych i lifestyle`owych.
- Jaka jest idea, myśl przewodnia tego miejsca?
Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa łączy w sobie naukowy i akademicki charakter z literackim, humanistycznym zacięciem. Wraz z działalnością stricte handlową rozwija się tu równolegle platforma wymiany kulturowej, a dzięki organizowanym w przestrzeni księgarni wydarzeniom i festiwalom kulturalnym, nieustannie zaskakuje i poszerza zakres swojej działalności.
- Dla kogo jest to miejsce? Jaki typ klienta / odbiorcy przeważa? Dlaczego?
Z uwagi na niezwykle szeroki asortyment księgarni, skupiamy klientów wszelkich środowisk i zawodów. Naszym odbiorcami są zarówno osoby starsze, emeryci, jak i zaawansowani stażem profesorowie, studenci oraz młodzież.
- Skąd pomysł na stworzenie takiej księgarni? Co było najważniejszą inspiracją?
Księgarnia Prusa istnieje na mapie Warszawy od 1950 roku w niezmiennej lokalizacji przy Krakowskim Przedmieściu 7. Jej charakter ewoluował i nieustannie się zmieniał, a od kilku lat Księgarnia zmienia swoje oblicze i aspiruje do oryginalnej przestrzeni kulturalnej.
- Jak jest oferta kulturalna?
W Księgarni Prusa organizowane są spotkania autorskie z pisarzami, wydawcami, promocje książek i wydarzeń kulturalnych. W maju stała się centrum bliskowschodnim dzięki organizowanemu Festiwalowi Kultur Bliskiego Wschodu, w ramach którego odbywały się spotkania ze słynnymi polskimi arabistami, orientalistami, lektorami języków bliskowschodnich, a także z wydawcami i tłumaczami specjalizująymi się w literaturze, kulturze i sztuce Bliskiego Wschodu.
Na ostatni kwartał 2013 roku Księgarnia planuje festiwal dotyczący polskiej kultury, literatury i sztuki współczesnej.
- Skąd pomysł na lokalizację? Czy ma ona znaczenie? Jakie?
Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa zlokalizowana jest w samym sercu akademickiej części Warszawy, vis-a-vis Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, dzięki czemu zawsze jest w zasięgu potrzeb edukacyjnych studentów, profesorów i wykładowców.
- Co napędza Państwa do działania? Co mobilizuje?
Do działania i nieustannego rozwoju napędza nas zarówno pozytywny odzew ze strony odwiedzających księgarnię klientów, jak i nasza wewnętrzna miłość do szeroko pojętej kultury i słowa pisanego.
- Najpiękniejszą książką o Ludziach/Miejscach/Klimatach jaką przeczytałam jest....
"Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL" Filipa Springera , "Lala" Jacka Dehnela, "Stambuł. Wspomnienia i miasto" Orhana Pamuka.
- W moim mieście na Mapie Kultury znaleźć się powinna...
...Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa!
Księgarnia należy do Sieci Księgarń Partnerskich Narodowego Centrum Kultury.
Komentarze (0):