Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Księgarnia Artystyczna w warszawskiej Zachęcie

Autor wpisu: Księgarnie Partnerskie
Data publikacji: 14.08.2013

Księgarnia Artystyczna realizuje misję, która przyświeca Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki. Zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o sztuce i o artystach za sprawą książek, albumów, katalogów, płyt DVD, reprodukcji czy drobnych gadżetów


- Skąd pomysł na stworzenie takiej księgarni? Co było najważniejszą inspiracją?
Księgarnia Artystyczna realizuje misję, która przyświeca Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki. Zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o sztuce i o artystach za sprawą książek, albumów, katalogów, płyt DVD, reprodukcji czy drobnych gadżetów.


- Dla kogo jest to miejsce? Jaki typ klienta / odbiorcy przeważa? Dlaczego?
Najczęściej odwiedzają nas osoby interesujące się sztuką współczesną oraz studenci i turyści. Bogata oferta księgarni pozwala znaleźć odpowiednie publikacje zarówno laikowi, jaki i osobie specjalizującej się w danej dziedzinie sztuki. Dzieciom natomiast oferujemy pięknie wydane książki ilustrowane przez najwybitniejszych grafików.


- Jaka jest oferta kulturalna?

W Księgarni Artystycznej odbywają spotkania z autorami, kiermasze, różnego rodzaju promocje wydawnicze. Współorganizujemy także cykl spotkań dla dzieci zatytułowany Zachęta czyta dzieciom. Często też wychodzimy ze swoją ofertą na poza galerię, biorąc udział w imprezach kulturalnych czy kiermaszach tematycznych.


- Skąd pomysł na lokalizację? Czy ma ona znaczenie? Jakie?
W 2012 roku Księgarnia Artystyczna zmieniła swoją lokalizację. Nowe miejsce jest łatwiej dostępne dla wszystkich klientów. Nowa przestrzeń jest przyjazna nie tylko dla osób kupujących ale daje również możliwość zebrania i przejrzenia publikacji na miejscu, pozwala też na skorzystanie z Internetu.


- Co napędza Państwa do działania? Co mobilizuje?

Mobilizujące są opinię klientów na nasz temat. Goście galerii chwalą naszą ofertę, często zastrzegając, że zaleźli długo poszukaną publikację dopiero u nas. Doceniamy wdzięczność klientów, którzy wracają do księgarni Zachęty ponieważ pomogliśmy im dokonać dobrego zakupu.
Najbardziej zachęca nas nieustannie powiększająca się grupa stałych klientów.
A do tego idzie w parze praca w centrum wydarzeń artystycznych, bliskie spotkania zarówno ze sztuką, jak i często z artystami/autorami.


- Najpiękniejszą książką o Ludziach/Miejscach/Klimatach jaką przeczytałam jest....
Każda z osób pracujących w Księgarni Artystycznej uwielbia czytać. Mamy różne pola zainteresowań i chętnie się nimi dzielimy. Zapraszamy do nas. Na naszym skrawku Zachęty często mają miejsce nieformalne dyskusje o książkach, o sztuce, o kulturze!


- W moim mieście na Mapie Kultury znaleźć się powinna/o/powinien...
ZACHĘTA, oczywiście. Zachęta do lektury i zachęta do sztuki.

Księgarnia należy do Sieci Księgarń Partnerskich Narodowego Centrum Kultury.

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1489)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter