Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Pałac w Międzylesiu

Autor wpisu: FD-WK
Data publikacji: 08.09.2013
Okres historyczny: 1800-1914

 Kolejny pałac do którego udało mi się dotrzeć, kolejne zrujnowane i zapomniane miejsce... tym razem możliwym jeszcze było wejście na strych, obawiam się jednak, biorąc pod uwagę stan techniczny dachu, że po okresie zimowym strych przestanie istnieć...

 Międzylesie to miejscowość położona na północnym – wschodzie gminy Niegosławice. Zespół folwarczny zlokalizowany jest w północno-zachodniej części wsi, przy bocznej dro­dze prowadzącej do Gościszowic.
Według różnych źródeł, neoklasycystyczny pałac w Międzylesiu został wybudowany w la­tach 30. XIX wieku lub około 1870 roku, a rozbudowany pod koniec XIX wieku. Jednocześnie z modernizacją pałacu przekształcono dotychczasowy niewielki park w założenie parkowe o charakterze krajobrazowym. Budynki folwarku w większości pochodzą z 1846 roku.
Po II wojnie światowej majątek Międzylesie przeszedł do Państwowego Zarządu Nieruchomości Ziemskich, a następnie Urzędu Gminy w Niegosławicach. Obecnie pałac jest nieużytkowany i znajduje się w bardzo złym stanie zachowania.

Źródło: http://www.lwkz.pl/monument/show/id/501/letter/M

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1590)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Pliki do ściągnięcia

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter