Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Samotna kapliczka za Strzałkowem

Autor wpisu: paweldudek
Data publikacji: 22.01.2014
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Takich miejsc jest mnóstwo, choć niewiele osób o nich wie.

Kapliczka ta znajduje się pomiędzy Strzałkowem a Orzechowem. Dotrzeć tam można jadąc ze Strzałkowa ulicą Harcerską (po drodze mijając ostatki cmentarza cholerycznego). Po przejechaniu kilku kilometrów polną drogą (cały czas w jednym kierunku na skrzyżowaniach), po lewej stronie ukaże nam się obiekt. Wspomniana trasa jest dobra dla rowerzystów bądź pieszych.

Samochodem też tam można dotrzeć. Jadać od strony Radomska, należy przejechać przez Strzałków i za tą miejscowością wjechać na lewo w polną drogę, odbiegającą od asfaltowej tuż przed szczytem wzniesienia terenu. Przy dobrej pogodzie kapliczka jest widoczna już z drogi głównej.

Kapliczka ta znajduje sie na metalowym, ozdobnym krzyżu. Gdy ją znalazłem wisiały na niej sztuczne kwiaty a u podnóża leżały wypalone znicze. Ktoś tu jednak co jakiś czas zagląda, i jak zauważyłem - nieprzypadkowo.

Wokół kapliczki pustka. Być może została ona wzniesiona na obrzeżach Strzałkowa aby chronić mieszkańców przed wejściem zarazy do miejscowości.

Źródło: własne

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1122)

Komentarze (1):

szkieletek, 24.01.2014
Zaintrygował mnie ten wspomniany cmentarz choleryczny pod Strzałkowem. Już go sobie nawet namierzyłam na starych mapach, widać go także na zdjęciach satelitarnych. Czy mogłabym prosić o opisanie go na Mapie Kultury? Spodziewam się, że to będą tylko krzaki, ale dla mnie nie ma to znaczenia. Takie miejsca przepadają w ludzkiej pamięci zbyt szybko i dlatego tym bardziej trzeba o nich pisać.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter