Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Galeria Rusz - oddział Warszawa

Autor wpisu: Galeria Rusz
Data publikacji: 21.03.2014

Galeria Rusz we wrześniu 2013 roku zainaugurowała warszawski oddział Galerii Bilbordowej. Prace artystów można oglądać na bilbordzie usytuowanym na skrzyżowaniu Czerniakowskiej i Łazienkowskiej 3.

 

Galeria Rusz to grupa artystyczna (w składzie Joanna Górska i Rafał Góralski), która od 15 lat zajmuje się sztuką, którą można by uznać za artystyczną, alternatywną reklamę. Do tej pory jej głównym środowiskiem działania był Toruń, od zeszłego roku pokazuje też swoje prace w Warszawie. Grupa wykorzystuje bilbordy, by „reklamować” wolne myślenie wśród szerokich rzesz społeczeństwa. Bez wolnego myślenia nie ma wolnego, demokratycznego społeczeństwa. Bez wolnego myślenia każdy system, również konsumpcyjno-kapitalistyczny może wylądować na manowcach. Dlatego tak ważne jest, by reklamować wolne myślenie, które jest antidotum na procesy odmóżdżenia współczesnych społeczeństw i zapobiega dezintegracji i patologizacji rzeczywistości. Nie bez przyczyny Adolf Hitler stwierdził „Jakie to szczęście dla rządzących, że ludzie nie myślą” – niestety wiedział co mówi. Wspieraj Myślącą Sztukę Dla Myślących Ludzi, bo historia lubi się powtarzać.

Warszawski oddział GR działa dzięki pomocy AMS SA.

 

 

Źródło: www.galeriarusz.art.pl

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,4 (głosów: 1180)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

Galeria Rusz - oddział Warszawa
Galeria Rusz - oddział Warszawa
Galeria Rusz - oddział Warszawa

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter