Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Maciej Bernhardt i jego fotorealizm

Autor wpisu: Ewa Juruś
Data publikacji: 07.05.2014

Maciej Bernhardt jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli fotorealizmu, uznanym w świecie sztuki już od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego obrazy przyciągają uwagę dojrzałością formy i przekazem emocji. Obrazy Bernhardta są nie tylko „migawkami” świata, ale także świetnie skomponowanymi artystycznie dziełami sztuki.

 

Maciej Bernhardt urodził się w 1953 roku. W latach 1972 - 1977 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. W 1977 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem i od tego czasu prowadzi nieprzerwanie działalność artystyczną skupioną na kilku równolegle prowadzonych cyklach obejmujących szeroko pojęte spektrum malarstwa realistycznego.


Od 1990 roku do chwili obecnej wykonał kilkadziesiąt realizacji malarstwa monumentalnego oraz odbył szereg podróży studyjnych do Indii.
Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz ekspozycji zbiorowych prezentowanych w kraju i na terenie Niemiec, a także we Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii, na Węgrzech, w Grecji, Indiach, Czechach, Rumunii, Bułgarii.
Prace artysty znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, w zbiorach miejskich Darmstadt i Norymbergii oraz w Cleveland, jak również w wielu kolekcjach prywatnych w Niemczech, Francji, Holandii, Austrii, USA oraz w Polsce.

 

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1382)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Galeria

Maciej Bernhardt i jego fotorealizm
Maciej Bernhardt i jego fotorealizm

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter