Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Katowice Street Art Festival 2014

Data publikacji: 19.05.2014

Pochwała miasta i święto miejskości, czyli Katowice Street Art Festival już od czterech lat odbywa się na Śląsku w okolicach maja. To nie tylko wydarzenie kulturalne, ale przede wszystkim społeczne. W ramach festiwalu realizowane są projekty zaproszonych artystów, odbywają się również warsztaty, wystawy oraz koncerty.

Katowice gościły takich twórców jak: Boogie, MOBSTR, Eltono, Sten Lex, SpY, Tellas, Filippo Minelli, Roberto Ciredz, Ludo, Swanski, Tellas, M-City, Roa, Escif, Olek, Mark Jenkins, KILO, Drobczyk, nespoon, 108, Dan Witz, Aryz, Sepe, Ciahciah i wielu innych.

Festiwal stał się miejscem poważnej debaty, która zadała trudne pytania, podejmujące  kwestie, zarówno w kontekście samego street artu, jak i przestrzeni miejskiej oraz zmian w niej zachodzących. Chcąc nadal się rozwijać i coraz głębiej wnikać w miejską przestrzeń, postanowiono przekształcić incydentalny charakter wydarzenia w projekt artystyczny, którego trzon stanowią  rezydencje artystów. Taka formuła pozwala na dokładniejsze poznanie charakteru miasta, wydobycie jego ukrytych lub zapomnianych historii, eksplorowanie jego potencjału i przekształcanie ich w zupełnie nową jakość.

W programie między innymi:

Debata "Rozprzestrzenienie"
22 maja, godz. 16:00 - 19:30, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach, al. Wojciecha Korfantego 6

Impreza zamknięcia: Podróż Audiowizualna

24 maja, godz. 21:00, INQbator, ul. Dworcowa 2
 

Wycieczka rowerowa - nowy szlak

25 maja, godz. 10:00, Galeria Miasta Ogrodów, ul. Stanisława 4
 

 

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 470)
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter