Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach

Autor wpisu: Filharmonia Świętokrzyska
Data publikacji: 27.02.2015
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Najnowocześniejsza instytucja kultury w regionie, wizytówka województwa świętokrzyskiego, miejsce spotkań ludzi kultury i biznesu - Filharmonia Świętokrzyska.

Filharmonia Świętokrzyska mieści się w nowoczesnym, otwartym w 2012 roku budynku zlokalizowanym przy ul. Żeromskiego 12 w centrum Kielc.

Historia muzyki symfonicznej w Kielcach sięga roku 1920, kiedy to rozpoczęła działalność orkiestra symfoniczna wyłoniona z Orkiestry Dętej 4 Pułku Piechoty Legionów w Kielcach.

Po wojnie założono zawodowy zespół muzyczny - Wojewódzką Orkiestrę Symfoniczną. Status filharmonii i nazwę Państwowa Filharmonia im. Oskara Kolberga w Kielcach nadano w 1968 roku dzięki staraniom Karola Anbilda, który prowadził ją w latach 1957-1990.

W 1998 roku instytucja została przemianowana na Filharmonię Świętokrzyską, aktualnie kieruje nią Jacek Rogala. Repertuar Filharmonii to przede wszystkim koncerty symfoniczne, kameralne, familijne, wieczory filmowe, transmisje nagrań z Mertopolitan Opera w Nowym Jorku. Nowoczesne wnętrza gwarantują najlepszą akustykę oraz jakość odbioru.

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1597)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanie



rejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter