Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Pałac w Jakubowie

Autor wpisu: FD-WK
Data publikacji: 16.03.2015
Okres historyczny: Odrodzenie XVI w.

Lubię tu wracać... był to jeden z pierwszych obiektów, który odwiedziłam z aparatem w dłoni, zrobił na mnie spore wrażenie, zwłaszcza baszty które, zdawać by się mogło, niczym wartownicy strzegą resztek pałacu.

"W 1 połowie XVI wieku dla rodziny von Unwürde został wzniesiony dwór z kamienia i cegły W późniejszym okresie dokonano jego przebudowany dla rodu von Kreckwitz, a około 1850 roku w stylu neogotyku dla rodziny von Richter. Do zakończenia II wojny światowej kilkakrotnie zmieniali się jeszcze jego właściciele a byli to rodzina Bomsdorff, hrabia Kayserlingk i hrabina Stolberg oraz Henckel von Donnermarck.
 
11 lutego 1945 roku w czasie ofensywy wojsk radzieckich opanowano wioskę a pałac splądrowano i w kilka dni później spalono. Dziś to malownicza ruina usytuowana w krajobrazowym parku (powstałym na przełomie XVIII i XIX wieku) z charakterystycznymi cylindrycznymi basztami w narożnikach od strony północnej."

 

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1094)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

Pałac w Jakubowie
Pałac w Jakubowie
Pałac w Jakubowie
Pałac w Jakubowie
Pałac w Jakubowie
Pałac w Jakubowie
Pałac w Jakubowie
Pałac w Jakubowie

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter