Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Kino Przytulne (Łódzki Dom Kultury)

Autor wpisu: Olga Wojciechowska
Data publikacji: 14.04.2015

Kino Przytulne znajduje się w Łódzkim Domu Kultury w pokoju 232 na II piętrze. Jest to kino kameralne, nalezące do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

Kino Przytulne rozpoczęło swoją działalność 1 października 2014 roku i jest kontynuatorem Kina Kameralnego ŁDK, które działało do wakacji 2014 roku. 

Kino Przytulne zachęca do odwiedzin unikalnym, niszowym repertuarem, na jaki składają się głównie europejskie filmy fabularne. Oprócz tego kino proponuje bogaty przegląd dokumentów, koncertów muzycznych czy filmów krajoznawczo-turystycznych. 

Wielbiciele klasyki mogą liczyć na projekcje filmów zaliczanych do klasyki kina światowego. Oprócz tego kino prezentuje przeglądy filmowe, obecnie trwa przegląd filmów muzycznych takich jak "Chicago" czy "Moulin Rouge" i erotycznych - "Emmanuelle", "Dzika Orchidea".

Kolejną atrkacją Kina Przytulnego są niewątpliwie cykle filmów dokumentalnych poświęconych artystom-malarzom, europejskim miejscom kultu, starożytnym cywilizacjom, historii starożytnego Egiptu i Rzymu, czy dawnej Łodzi.

W Kinie Przytulnym bardzo często wyświetlane są filmy o tematyce LGBT. W dniach 17-23 kwietnia odbędzie się tam 6. LGBT Film Festival.

W Kinie Przytulnym można liczyć na wspaniały klimat dawnego kina, bez popcornu i reklam. To miejsce dla prawdziwego kinomana.

 

Źródło:

1. seniorzy.uml.lodz.pl/w-1430.html
2. kinoprzytulne.pl

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1257)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter