Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Kino BODO

Autor wpisu: olgawojciechowska
Data publikacji: 15.06.2015

Kino BODO to kameralne miejsce, które oprócz typowo filmowego repertuaru oferuje dodatkowo przeglądy filmowe czy festiwale (w tym autorski Festiwal Filmów Antydepresyjnych RELANIUM). W kinie odbywają się poza tym koncerty i przedstawienia teatralne. Istnieje sposobność wynajęcia sali na imprezy okolicznościowe. Kino oprócz rozrywki na wysokim poziomie oferuje dodatkowo kawę i ciastka.

Kino BODO powstało z inicjatywy pana Wojtysiaka, który wcześniej był blisko związany z kinem Cytryna. Po tym jak Cytryna została zamknięta, wraz z grupą przyjaciół założył Spółdzielnię Socjalną i dzięki temu mógł otworzyć kino. 

Kino BODO wielkie otwarcie miało w dniu 25 kwietnia 2014 roku, a pierwszym wyświetlanym filmem był "Lokator" Alfreda Hitchcocka.


Sala kinowa liczy 49 miejsc. Repertuar kina skierowany jest głównie do widza szukającego kina old-house'owego, nieco niezależnego. Jednocześnie kino stara się przypominać polskie klasyki w odnowionej wersji. Choć głównymi odbiorcami kina są osoby starsze i studenci, to od niedawna kino oferuje dodatkowo projekcje dla najmłodszych widzów.

Kino BODO otwarte jest na imprezy okołofilmowe - odbywają się tam wieczorki musicalowe, karaoke czy pokaz starych reklam. 

Bilet normalny kosztuje 15 złotych, a ulgowy 13. 

 

Źródło:

1. kinobodo.pl
2. Wywiad z panem Wojtysiakiem, właścicielem kina

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1347)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!
Może zainteresują Cię jeszcze:

Powiązane tagi

Galeria

Kino BODO
Kino BODO
Kino BODO
Kino BODO

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter