Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Kino "Szpulka" ŁDK

Autor wpisu: olgawojciechowska
Data publikacji: 15.06.2015

Kino "Szpulka" jest jednym z dwóch studyjnych kin Łódzkiego Domu Kultury. Jest to większa sala kinowa, mająca 250 miejsc. Kino oferuje szeroki wybór repertuaru, zarówno filmy niszowe jak i typowo mainstreamowe. Kino ceni sobie pozbawioną popcornu i długich reklam rozrywkę na wysokim poziomie.

 

22 listopada 2013 roku dotychczasowa sala studyjna Łódzkiego Domu Kultury została przemianowana na kino "Szpulka". Nazwa ta wygrała w zorganizowanym pośród widzów plebiscycie na najlepszą nazwę dla kina.

Jury spodobała się nazwa "Szpulka", która odwołuje się do ponadpiędziesięcioletniej tradycji filmowej ŁDK-u i do tradycyjnej taśmy filmowej nawiniętej na szpulę. By jeszcze bardziej zaakcentować wybór takiej nazwy, dołączono promocję polegającą na tym, że widzowie mieli sposobność zakupu dwóch biletów w cenie jednego za przyniesieniem do kina szpulki nici.

Kino oferuje szeroki wybór repertuaru - wyświetlane są niszowe, trudno dostępne filmy ale i oscarowe produkcje czy przyjemne i lekkie komedie. "Szpulka" nie skupia się na konkretnej grupie odbiorców, choć najczęściej odwiedzają ją emeryci. 

Kino oferuje dodatkowo wynajem sali kinowej na imprezy tematyczne. Oprócz tego organizowane są tu edykacyjne spotkania z filmem pod nazwą "Kino Młodego Widza" skierowane do uczniów i nauczycieli. Filmy pokazywane podczas spotkań są rozmaite - od filmów animowanych, przez fabularne, po dokumenty. Mają za zadanie wprowadzić młodego widza w świat kultury filmu. Dodatkowymi atrakcjami podczas tych projekcji są konkursy i spotkania z twórcami filmów.

Na podłodze holu "Szpulki" umieszczone są znane cytaty z filmów, które mogą zapewnić widzom rozrywkę przed seansem. Niedawno hol został odnowiony - ściany pokryły się ciemnozieloną farbą, logo nabrało kolorów, a przy wejściu do kina postawiono dwie czerwone kanapy.

Kino "Szpulka" ceni sobie stałych klientów i specjalnie dla nich przygotowało promocję polegającą na sposobności darmowej projekcji po wręczeniu kasjerce pięciu biletów z kina zakupionych po 1 września 2014 roku. Bilety są do nabycia w kasie kina przed seansem w cenach 14 złotych za bilet normalny i 10 złotych za bilet ulgowy.
 

Źródło:

 ldk.lodz.pl

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1395)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Galeria

Kino "Szpulka" ŁDK
Kino "Szpulka" ŁDK

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter