Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Fotografia miejsc opuszczonych

Autor wpisu: Bartosz Malak
Data publikacji: 15.07.2015

Fotokomórka - projekt fotograficzny mający na celu dokumentowanie miejsc opuszczonych, które mijamy często na co dzień, nie zwracając na nie uwagi. Autor chce pokazać, że nawet w zapomnianych budynkach można dostrzec piękno.

Któż z nas przynajmniej raz nie zobaczył na swej drodze miejsca opuszczonego? Mogła to być jakaś fabryka, pałac czy kościół. Polska obfituje w tego typu obiekty, głównie za sprawą przemian ustrojowych w latach 80. Wiele tego typu miejsc to skutek działań wojennych w latach 40. ubiegłego wieku, ale niestety coraz częściej również braku zainteresowania ze strony obecnych władz. Niestety, prawda jest taka, że spory odsetek zabytków w Polsce jest zdewastowany. Co więcej - lokalne władze nie mają pieniędzy na odrestaurowywanie budynków, a inwestorzy nie są zainteresowani ich kupnem. 

Projekt Fotokomórka powstał trzy lata temu. Jego głównym celem było dokumentowanie piękna miejsc opuszczonych. Twórca chciał po części zwrócić uwagę społeczeństwa na problem niszczenia dorobku kulturowego w naszym kraju. Na stronie projektu zamieszczonych jest ponad 150 galerii z miejsc zapomnianych. Inicjatywa nabiera tempa - w planach są również kolejne albumy, w tym również z Europy zachodniej oraz Czarnobylskiej Strefy Zamkniętej na Ukrainie.

Warto nadmienić, że wszystkie zdjęcia zamieszczone na stronie wykonane zostały wyłącznie telefonami komórkowi. Od samego początku założeniem autora było móc pokazać społeczeństwu, że fotografia nie jest zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalistów. Nie trzeba posiadać drogiego sprzętu, by móc wykonywać zdjęcia. Najważniejsze to chęć realizacji swojej pasji!

Źródło:

fotokomorka.com

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1587)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!
Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter