Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Muzeum Mazurskie w Owczarni

Autor wpisu: Informacja Turystyczna Kętrzyn
Data publikacji: 08.09.2015

Muzeum w Owczarni znajduje się w odległości 10 km od Kętrzyna i położone jest w malowniczym otoczeniu lasów nad rzeką Guber. Miejscowość zawdzięcza nazwę temu, iż w przeszłości na tym obszarze znajdowało się jezioro z wyspą, na której ówcześnie żyjąca ludność hodowała owce. Obecnie jedyny ślad po jeziorze to specyficzne ukształtowanie terenu.

Muzeum Mazurskie mieści się w byłym majątku ziemskim, w którym od ponad 10 lat gromadzone są meble, sprzęty gospodarstwa domowego i maszyny rolnicze z lat 1815-1945. Zwiedzający Muzeum w Owczarni mają możliwość bezpośredniego kontaktu ze starymi eksponatami wraz z ich otoczeniem. Muzeum posiada bibliotekę z bogatym księgozbiorem o regionie mazurskim i dawnych Prusach Wschodnich. Dodatkowa atrakcja tego miejsca to możliwość zorganizowania imprezy okolicznościowej z ogniskiem, a w okresie zimowym także z kuligiem.

Źródło:

http://my-guide.warmia.mazury.pl/Atrakcje/o,4186/Muzeum_Mazurskie_w_Owczarni

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 910)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter