Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Zabytkowa stajnia w Kętrzynie

Autor wpisu: Informacja Turystyczna Kętrzyn
Data publikacji: 08.09.2015

Stajnia położona w centralnej części miasta w sąsiedztwie jeziorka miejskiego i kompleksu sportowego „Kętrzynianka”, powstała w 1877 r. Jest jedną z najdłuższych stajni w Europie, mierzącą 200 m i mieszczącą 162 boksy.

Do 1945r. zajmowano się tu hodowlą koni rasy wschodnio-pruskiej i trakeńskiej. Obecnie hoduje się tu konie rasy zimnokrwistej oraz konie ras szlachetnych.

W Stadninie działa Klub Stado Kętrzyn, oferujący naukę jazdy konnej, przejażdżki powozami, zwiedzanie stajni i organizację ognisk z pieczeniem dzika.

Na terenie Stada znajduje się galeria stała, gdzie prezentowane są różne ekspozycje. Każdego roku w Stadzie organizowane są pokazy i zawody konne z udziałem czołówki krajowych jeźdźców. Podczas pokazów konnych najwięcej emocji budzi tzw. poręcz, polegająca na złączeniu w rzędzie kilkunastu ogierów zimnokrwistych.

Rekord stada i jednocześnie rekord świata to 22 ogiery.

Źródło:

http://my-guide.warmia.mazury.pl/Atrakcje/o,4188/Stado_Ogierow

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1732)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter