Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Henryk Dumin

Autor wpisu: mapakultury
Data publikacji: 28.11.2010
Okres historyczny: III Rzeczpospolita po 1989 r.

Etnolog, badacz tradycji kulturowych Dolnego Śląska, autor pionierskich działań na rzecz ochrony dziedzictwa kultury ludowej w kręgu społeczności o przerwanej ciągłości osadniczej, skupiającej powojennych osiedleńców: z kresów wschodnich, z Bukowiny i Bośni, z regionów pozostających w obecnych granicach Polski. 

Jest inicjatorem i wykonawcą projektów dokumentujących i popularyzujących niematerialne dziedzictwo kultury regionalnej, jako wartości budującej tożsamość kulturową mieszkańców wsi Dolnego Śląska.

Od 1984 r. realizuje autorski Programu Ochrony Tradycji Kultury Wsi, poświęcony kulturze ludowej na zachodnim obszarze Polski.
W okresie ćwierćwiecza działalności udokumentował tradycyjny repertuar pieśniowy i muzyczny, ujawnił wielu wybitnych wykonawców i wiejskie grupy obrzędowe. Zgromadził bogate archiwum repertuaru muzycznego i pieśniowego.
 
Henryk Dumin współpracuje z artystami i ośrodkami kultury na terenie regionu. Uczestniczy w działaniach na rzecz utworzenia placówki muzealnej poświęconej kulturze wsi dolnośląskich.
 

Źródło:

Folder  "Nagroda im. Oskara Kolberga" 2010.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,3 (głosów: 1120)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane osoby

Powiązane lokalizacje

Galeria

Henryk Dumin
Henryk Dumin

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter