Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Park Miniatur Warmii i Mazur

Autor wpisu: drwal86
Data publikacji: 16.02.2011

Na przestrzeni 30 000 metrów kwadratowych zwiedzający mogą zobaczyć drobiazgowo odtworzone w skali 1:25 miniatury najważniejszych obiektow regionu.

Znajdują się tu miniatury m.in. twierdzy Boyen, zamku z Malborka, pałaców z Drogoszy i Sztynortu, śluzy na Kanale Mazurskim, zamków z Reszla, Lidzbarka Warmińskiego i Nidzicy, bazyliki ze Świętej Lipki, olsztyńskiej Wysokiej Bramy, Wieży Bismarcka z Mrągowa, jak również wiaduktu kolejowego ze Stańczyków, chaty mazurskiej czy wiatraka z Bęsi. 

Nasz Park Miniatur kryje w sobie znacznie więcej tajemnic. Na jego terenie znajdują się pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera. Z tego względu dla wszystkich gości przygotowaliśmy wyjątkową ekspozycję przedstawiającą czasy II wojny światowej na Mazurach, militaria niemieckie z lat 1939–1945,wiernie odtworzoną, olbrzymią makietę Wilczego Szańca oraz ponad czterysta przedmiotów codziennego użytku wykorzystywanych przez żołnierzy.
 
Dodatkowo od wakacji w 2011 roku w Parku znajdzie się obóz rycerski, w którym będzie można przymierzyć zbroję, poznać tajniki władania bronią lub postrzelać z łuku czy kuszy.
 
Park Miniatur to wyjątkowe miejsce na całych Mazurach, w którym najmłodsi mogą do woli bawić się na urządzeniach rodem z wesołych miasteczek, a starsi w tym czasie mogą odpocząć w Cafe Park.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,1 (głosów: 1142)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane lokalizacje

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter