Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wasze wpisy

Królowa Górna. Legenda

Autor wpisu: agata123
Data publikacji: 17.04.2011

Królowa Górna od wschodu graniczy z Beskidami: Sądeckim i Niskim. Od północy znajduje się pasmo Gór Grybowskich, a od południa – pasmo Czerszli i Tokarni. Sama wieś (ok. 500 m n.p.m.) malowniczo rozciąga się w dolinie rzeki Królówki.

Legenda o duchu z Królowej Górnej
 
Bardzo dawno, dawno temu koło szkoły w Królowej Górnej od strony północnej nie było lasu, lecz ogromny szpital. Mieszkało w nim kilku lekarzy. Pewnego dnia nie udała się operacja. Była to pierwsza pomyłka doktorów. Po ciężkim dniu poszli spać do swoich pokoi. Gdy próbowali zasnąć, ktoś nie dawał im spokoju. Lekarzy było tylko dwóch, bo reszta spała na wyższych piętrach. Jeden z nich poszedł sprawdzić kto to i w drzwiach sali operacyjnej zobaczył człowieka. Bardzo się wystraszył tej istoty, bo nie miała dolnych kończyn i zmierzała w jego kierunku. Lekarz poczuł, że traci władzę w nogach. Zjawa była coraz bliżej. Kiedy już doktor i dziwna istota mieli się zetknąć, istota wlazła w ścianę i znikła. Od tej pory każdego roku 11 grudnia o północy historia się powtarzała. Lekarze zburzyli ten budynek i posadzili las.

Źródło:

Wiedza własna.

Metryczka:

Podziel się:  

Oceń artykuł:
  Aktualna ocena: 3,2 (głosów: 1399)

Komentarze (0):

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować!

Powiązane lokalizacje

Powiązane tagi

Mapa

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter