Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Festiwal Kolędy i szczodrywki nad Bugiem, Włodawa 2011

Data publikacji: 17.01.2011

Festiwal Kolędy i szczodrywki nad Bugiem, Włodawa 2011, to impreza, której historia sięga stycznia 2002 roku, kiedy to zorganizowany został pierwszy tego typu festiwal we Włodawie. Od styczniu 2004 r., organizacją Festiwalu zajął się Włodawski Dom Kultury, władze samorządu powiatowego oraz miejskiego we Włodawie. Dzięki dobrej współpracy z władzami lokalnymi na Ukrainie (głównie Rejonu Szackiego i Obwodu Wołyńskiego) i Białorusi (Obwód Brzeski), impreza stała się już sztandarową i została wpisana do kalendarza imprez powiatu włodawskiego.

Tegoroczna, jubileuszowa – dziesiąta - edycja Festiwalu, zapowiada się  wyjątkowo atrakcyjnie, gdyż organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby uczestników. Poziom artystyczny wykonawców także zapowiada się rewelacyjny, gdyż przyjedzie wielu uznanych i renomowanych wykonawców z polsko-białorusko-ukraińskiego pogranicza.

 
Podczas Festiwalu zespoły polskie zaprezentują przynajmniej jeden utwór ukraiński lub białoruski, a w repertuarze zespołów zagranicznych  znajdzie się jedna kolęda polska. Ten element dodaje unikatowego charakteru wielokulturowego bożonarodzeniowego świętowania. Festiwal, wpisując się w wielokulturową historię Powiatu Włodawskiego, jednoczy Polaków, Ukraińców, Białorusinów wszystkich stanów: duchownych, przedstawicieli władz samorządowych i organizacji pozarządowych, zwykłych ludzi.
 
Zaprosiliśmy zespoły śpiewacze, solistów, organizacje i instytucie do włączenia się w dzieło  krzewienia kultury i zachowania tradycji ludowych - mówi Wiesław Holaczuk, Starosta Włodawski – i spotkaliśmy się z naprawdę dużym zainteresowaniem. Jestem przekonany, że ten jubileuszowy festiwal po raz kolejny udowodni, że jest to wydarzenie nie tylko na miarę miasta, powiatu włodawskiego, całej Lubelszczyzny, ale i wykracza daleko poza granice naszego kraju.
 
Eliminacje festiwalowe odbędą się w sali kina Włodawskiego Domu Kultury, ogłoszenie wyników odbędzie się po zakończeniu prezentacji w hali sportowej ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, ul. Modrzewskiego 24, podczas wspólnej kolacji przygotowanej zgodnie z polską tradycja wigilijną. Zostanie tam również rozstrzygnięty konkurs na najlepszą potrawę wigilijną – świąteczną.
 
Początek festiwalu o godzinie 11.00.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter