Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

8. Szydłowiecki Plener Malarski Artystów Mazowsza im. Władysława Aleksandra Maleckiego

Autor wpisu: Agnieszka Sobutka - Klepaczewska
Data publikacji: 24.08.2011

Od ośmiu lat, pod koniec sierpnia do Szydłowca przyjeżdżają artyści plastycy reprezentujących różne środowiska artystyczne Mazowsza aby wziąć udział w kolejnym już Szydłowieckim Plenerze Malarskim im. W. A. Maleckiego.

Położone nad rzeczką Korzeniówką, na pograniczu równiny radomskiej i pasma Wzgórz Koneckich miasteczko z malowniczymi wyrobiskami po kamieniołomach, pobliskimi lasami, gotyckim kościołem, gotycko-renesansowym zamkiem, późnorenesansowym ratuszem, dobrze zachowanym kirkutem, urokliwymi, starymi uliczkami - to wymarzone miejsce dla artystów.

Uczestnicy Plenerów wykonują w czasie pobytu w Szydłowcu kilka prac (4-5, oleje, rysunki, akwarele, pastele), które prezentowane na wystawie poplenerowej. W zamian za uczestnictwo w Plenerze przekazują do Centrum wybrane prace, które tworzą GALERIĘ SZYDŁOWIEC, w której zgromadzonych jest już ok. 100 prac z 7 zorganizowanych Plenerów.

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter