Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Wystawa IV konkursu im. Stanisława Zagajewskiego

Autor wpisu: Beata Wąsik
Data publikacji: 30.08.2011

W Zbiorach Sztuki we Włocławku przy ul. Zamczej 10/12 (Oddział Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku) prezentowana będzie ekspozycja pokonkursowa rzeźb ceramicznych dzieci i młodzieży biorących udział w IV konkursie rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego, zorganizowanym wspólnie z Włocławskim Centrum Kultury.

Najważnieszym celem przedsięwzięcia jest uczczenie pamięci Stanisława Zagajewskiego (1927-2008) - jednego z bardziej znanych polskich artystów z kręgu "l`art brut", rzeźbiarza, który większą część życia mieszkał i tworzył we Włocławku.  Celem konkursu i wystawy pokonkursowej jest również propagowanie wśród dzieci i młodzieży rzeźby jako dziedziny sztuki, rozwijanie wyobraźni przestrzennej oraz wymiana doswiadczeń między uczestnikami konkursu. Uroczyste otwarcie wystawy i wręczenie nagród laureatom odbywa się w rocznicę śmierci artysty na ekspozycji stałej poświęconej Jego życiu i twórczości.

 


 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter