Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza

Autor wpisu: Barbara Sikora
Data publikacji: 02.09.2011

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza od 1998 r. towarzyszy Targom Książki w Krakowie. Bezpośrednim celem Konkursu jest popularyzowanie i nagrodzenie dzieła z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Konkurs promuje publikacje poważne i wartościowe, które z racji swojego charakteru mają niewielkie szanse, aby stać się bestsellerami w rozumieniu marketingowym, wnoszą jednakże istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury.

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza to jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce dla branży wydawniczej. Honorowy Patronat nad Konkursem pełni Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, a także wybitni przedstawiciele środowiska naukowego, to jest Prezes Polskiego PEN Clubu prof. dr hab. Władysław Bartoszewski, Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich prof. dr hab. Katarzyna Chałasińska-Macukow oraz Dyrektor Instytut Książki Grzegorz Gauden.
Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza jest jedynym konkursem na polskim rynku wydawniczym, który nagradza dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki napisane przez polskiego autora. Zgodnie z założeniami organizatorów Targów w Krakowie Sp. z o.o. oraz Polskiej Izby Książki Konkurs ma na celu zwrócenie uwagi czytelników na to, jak ważny wkład wnoszą polskie publikacje w rozwój nauki i kultury.

Do grona laureatów Konkursu należą między innymi takie znakomitości polskiej myśli humanistycznej, jak: Barbara Skarga, Jan Błoński, Wacław Hryniewicz, Jerzy Strzelczyk, Stanisław Mossakowski czy Mieczysław Nurek, nagrodzony podczas ostatniej, 13. edycji Konkursu. Laureatów rokrocznie wybiera Jury Konkursu, w skład którego wchodzą wybitni przedstawiciele polskiej nauki pod przewodnictwem prof. dr. hab. Władysława Stróżewskiego.

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter