Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych "Do Korzeni"

Autor wpisu: Anna Kniaziewicz
Data publikacji: 27.09.2011

Przegląd ma charakter konkursowy i skierowany jest do kapel ludowych, zespołów śpiewaczych działających na terenie Podkarpacia, Jest okazją do prezentacji dorobku zespołów folklorystycznych, konfrontacji własnych umiejętności i krzewienia tradycji wspólnego muzykowania.

Współorganizatorem Przeglądu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słocińskiej. Impreza odbywa się w  Rzeszowskim Domu Kultury filia "Słocina" od początków jego istnienia, czyli od roku 2006 roku. Skupia starszych i młodszych muzyków, dla których pielęgnowanie rodzimego folkloru podtrzymywanie muzycznych tradycji regionu jest nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością. Na Przegląd każdego roku przybywają zespoły ze wszystkich zakątków Podkarpacia. Swoich sił próbowały tu zespoły z Rzeszowa, Strzyżowa, Malawy, Świlczy, Boguchwały. I choć duch rywalizacji unosi się nad budynkiem domu kultury to atmosfera sprzyja wymianie doświadczeń nie tylko na temat muzyki, ale i ożywionym dyskusjom o roli folkloru w życiu młodych mieszkańców regionu. 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter