Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

VII Festival Węgorapa Folk Music- Węgorzewo

Autor wpisu: Beata Gruszka-Muzeum Kultury Ludowej
Data publikacji: 21.09.2011

Różnorodna muzyka, znakomite zespoły, profesjonalni muzycy- gwarancja świetnej zabawy i możliwość usłyszenia  czołowych grup z kręgu folk, folk-rock, World Music i elektro-ethno.

Na scenie plenerowej na Placu Wolności w Węgorzewie odbędzie się już VII edycja Węgorapa Folk Music Festival. Głównym celem zadania jest podtrzymanie i kontynuacja charakterystycznych regionalnych i etnicznych cech kultury ludowej. Zwrócenie uwagi na najcenniejsze jej elementy współczesne i tradycyjne. Prezentowanie szerokiej publiczność wartościowej muzyki i zjawisk kulturowych z kręgu folk/world music z Europy i ze świata. Festiwal Węgorapa jest naturalnym programowym rozwinięciem i potrzebą zaprezentowania współczesnych inspiracji i przekształceń tradycyjnej kultury ludowej przez muzyków z różnych państw i odmiennych kręgów kulturowych. Promuje muzyków opierających swoją twórczość na tradycjach kulturowych w sposób bardzo nowoczesny. Jednym z głównych założeń Festiwalu Węgorapa jest prezentacja unikalnej i mało znanej w Europie, i na świecie kultury północno - wschodnich regionów Polski, państw ościennych oraz państw z Grupy Wyszehradzkiej - Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Koncerty Festiwalu Węgorapa są związane programowo i organizacyjnie z Międzynarodowym Jarmarkiem Folkloru. Na scenie festiwalu występują zespoły folklorystyczne i folkowe, które zaprezentują inscenizację obrzędów dorocznych i rodzinnych charakterystycznych dla danego kraju. Wieczorem po występach odbywa się zabawa folkowa, która będzie okazją do poznania tańców różnych grup etnicznych z krajów V4.
 

Dotychczas na scenie folkowej prezentowali sie artyści z Czech, Węgier, Słowacji, Litwy, Rosji, Białorusi, Austrii, Ukrainy, Bułgarii, Maroka, Nigerii i Polski.
Zapraszamy wszystkich do Węgorzewa na VII edycję Festiwalu Węgorapa 2012! Gwarantujemy urocze warunki plenerowe, dużo dobrej i oryginalnej muzyki oraz pozytywne klimaty.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter