Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

FOTOFESTIWAL 11. Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Autor wpisu: Marta Szymańska
Data publikacji: 21.09.2011

 Fotofestiwal  od 11 lat jest jednym z najważniejszym miejscem spotkań dla wszystkich, którzy śledzą dynamicznie rozwijający się świat fotografii. Co roku prezentowanych jest kilkadziesiąt wystaw, a także warsztaty, pokazy slajdów, przegląd portfolio i spotkania autorskie. W ten sposób Fotofestiwal tworzy przestrzeń do prezentacji różnych form fotografii oraz forum dyskusji o sztuce i społeczeństwie. Wszystkie wydarzenia wpisane są w postindustrialną architekturę Łodzi – stare fabryki, kamienice oraz wille tworzą wyjątkową atmosferę dla prezentowanych fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotofestiwal zawsze rozpoczyna się w maju i co roku gromadzi ponad 20.000 widzów z całego świata. Wystawy główne przygotowywane są na zamówienie festiwalu i prezentują różnorodne wizje kuratorskie. Wokół nich budowany jest program i nadają one tematykę kolejnym edycjom. Ich dopełnieniem jest bogaty program wydarzeń towarzyszących. Widzowie, artyści, kuratorzy i nauczyciele spotykają się podczas warsztatów, przeglądu portfolio, wykładów, dyskusji i wieczornych pokazów slajdów

 Fotofestiwal 2012 – I NETWORK. Human connection,  poświęcony będzie problematyce współpracy i networkingu w obszarze fotografii. Współczesny świat fotografii to dynamicznie rozwijająca się przestrzeń połączona szeregiem zależności, łącząca artystów, widzów, kuratorów, agentów, edytorów, krytyków i firmy fotograficzne. To świat, który istnieje przede wszystkim dzięki spotkaniu. A dzięki Internetowi ta przestrzeń spotkań jest nieograniczona. Środowisko fotograficzne, do którego należymy wszyscy komunikujący się obrazem, jest połączone globalną siecią, która stanowi obszar wymiany dyskusji i współpracy. Edycja 2012 jest częścią zaplanowanego na najbliższe 3 lata programu, w którym chcielibyśmy przyjrzeć się przemianom, jakie przechodzi współczesna fotografia.

Głównym organizatorem festiwalu jest Fundacja Edukacji Wizualnej, która od lat działa przy współpracy z Łódź Art Center, Fabryką Sztuki i Urzędem Miasta Łodzi. Organizatorzy Fotofestiwalu są także założycielami Photo Festival Union — stowarzyszenia zrzeszającego europejskie festiwale fotografii, a sam festiwal jest członkiem Festival of Light — podobnej organizacji o zasięgu światowym.

 

 

 

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter