Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

VIII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy

Autor wpisu: Ewa Ruszała
Data publikacji: 29.09.2011

 

VIII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy w Szczecinie ma na celu upowszechnianie polskiego i światowego dorobku muzycznego w dziedzinie saksofonistyki klasycznej oraz propagowanie saksofonu jako znaczącego instrumentu w kontekście solowej, kameralnej i orkiestrowej muzyki klasycznej.

Z najwyższej klasy artystami z Polski i z zagranicy spotka się publiczność w czasie koncertów, a także młodzi adepci sztuki muzycznej oraz ich nauczyciele, którzy będą uczestniczyć w warsztatach muzycznych odbywających się przy okazji Festiwalu.

Najzdolniejsi studenci i uczniowie szkół muzycznych będą mieli możliwość zaprezentowania się na międzynarodowej imprezie przedstawiając swoje kreacje artystyczne.

 

 

Podczas VIII Miedzynarodowego Festiwalu Saksofonowego odbędzie się szereg koncertów. Wystąpią m. in. światowej sławy The Rascher Saxophone Quartet oraz soliści z USA i Europy. W ramach promocji polskiej muzyki saksofonowej odbędą się prawykonania utworów Alicji Gronau - Osińskiej, Joanny Stępalskiej Spix, Janusz Stalmierskiego i Jaromira Gajewskiego.

Oprócz koncertów Organizatorzy zaplanowali warsztaty dla uczniów i studentów saksofonu oraz Konkurs dla uczniów saksofonu szkół muzycznych I stopnia.

 

 

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter