Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

4. Burn Selector Festival

Autor wpisu: Anna Grabowska
Data publikacji: 30.09.2011

 

Jeszcze nie odbyła się jego pierwsza edycja, a już został wyróżniony przez brytyjski magazyn „New Musical Express”. Debiutująca w czerwcu 2009 roku dwudniowa impreza znalazła się w dwunastce najbardziej rekomendowanych imprez muzycznych Europy. Tak oto błyskawicznie osiągnięto cel, jakim było stworzenie dużego, nowoczesnego festiwalu muzyki elektronicznej i tanecznej.

 

Jeszcze nie odbyła się jego pierwsza edycja, a już został wyróżniony przez brytyjski magazyn „New Musical Express”. Debiutująca w czerwcu 2009 roku dwudniowa impreza znalazła się w dwunastce najbardziej rekomendowanych imprez muzycznych Europy. Uzasadnienie? Po prostu: ładne miasto, niedrogie bilety i dobra muzyka. Taki też był cel: stworzenie dużego, nowoczesnego festiwalu muzyki elektronicznej i tanecznej, który na przestrzeni kilku lat stanie się ważnym punktem w kalendarzu imprez europejskich.

Za nami już trzy edycje. W Krakowie gościliśmy absolutną czołówkę współczesnej muzyki elektronicznej i tanecznej: Orbital, Röyksopp, Fischerspooner, Faithless, Thievery Corporation, La Roux, Ladytron, Crystal Castles, Hercules and Love Affair, The Orb. Organizatorzy z renomowanej Agencji Alter Art nie boją się też odważnych posunięć. Już podczas debiutu imprezy zaskoczeniem była obecność gitarowej formacji Franz Ferdinand. Jak się okazało był to krok w dobrym kierunku. Połączenie tanecznej elektroniki i alternatywnego rocka to obecnie modny trend. Podczas ostatniej edycji międzynarodowa publiczność znakomicie przyjęła występ brytyjskiego zespołu Klaxons – umiejętnie łączącego taneczne rytmy z rockową dynamiką. Energia, młodość, spontaniczność – to przymioty tego festiwalu.

Selector jest również miejscem prezentacji działań na styku muzyki oraz sztuki multimedialnej. Dźwięk połączony jest z intrygującą oprawą wizualną oraz awangardowymi instalacjami przestrzennymi.

Organizatorem festiwalu jest Alter Art. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Mikołaj Ziółkowski.

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter