Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Kliknij "Zamknij" aby zaakceptować naszą Politykę prywatności.

[ Zamknij ]

VII Kinematograf FIlozoficzny. Festiwal Filmu Filozoficznego

Autor wpisu: Sylwia Szczepańska, Marzena Dudziuk
Data publikacji: 04.10.2011

VII edycja poświęcona będzie kinu dokumentalnemu i  zagadnieniu „prawdziwości” oraz granicom dokumentu. Filmowanie jest filozofowaniem.

"Nie ma przekazu, który nie niósłby w sobie pewnej wizji świata. Nie ma ustawienia kamery, które jest bez znaczenia. Nie ma wyboru, który byłyby tylko czysto estetycznym rozstrzygnięciem".

Festiwal Filmu Filozoficznego jest pierwszą tego typu imprezą filozoficzno-filmową w Polsce, Europie i na świecie, a jego podstawowym celem jest promocja interdyscyplinarnego podejścia do sztuki filmowej. Głównym przedmiotem zainteresowania jest proces oddziaływania pomiędzy dwoma dziedzinami: filozofią i filmem. VII edycja festiwalu przyjrzy się relacjom między dokumentem, dokudramą i fabułą. Zaprezentujemy filmy dokumentalne z różnych regionów Europy obrazujące odmienne sposoby prezentowania podejmowanych tematów. Podejmiemy próbę dotarcia do "granic dokumentu".

Podziel się:  

Zaloguj się przez Facebook
Connect to your Facebook Account
Logowanierejestracja
zapomniałem hasła

Newsletter